Na Praze 14 nechtějí brát matkám na rodičovské děti v létě do školky

05.05.2016 - 22:43  

Nepříjemného překvapení se dočkali někteří rodiče v Hloubětíně, Kyjích a na Černém Mostě, kteří chtěli i v létě umístit své dítě do mateřské školy. Pokud totiž nejsou oba rodiče zaměstnaní, nemají prý na přijetí k letnímu provozu nárok.  

Někteří rodiče se musí smířit s tím, že se o své dítě budou muset postarat po celé léto.

 

Letní provoz je mimořádný

V létě je zajišťován provoz školek vždy tak, že v městské části funguje jen jedna, která přijímá děti z ostatních školek v oblasti. Rodiče musejí své děti do školky přihlásit, je přitom jasné, že míst je málo.

 

Někteří ani nenastoupí

Někteří rodiče prý dokonce své děti přihlásí, zaplatí zde stravné a školné a dítě pak již nenastoupí. Takových rodičů je prý dokonce čtvrtina, kteří blokují místo jinému dítěti. O místa je přitom sháňka a o přijetí doposud vždy rozhodovalo to, kdo přišel dříve.

 

Maminky na rodičovské mají smůlu

Letos se zde však rozhodli, že šanci na umístění dítěte rovnou nedostanou rodiče, ze kterých jeden pobývá na rodičovské dovolené. To se ale nelíbí některým rodičům, kteří na rodičovské dovolené pracují: „Mám sice malé dítě, ale pracuji a vydělávám. Nevím, proč zrovna já mám být diskriminovaná, že se starám o dítě a pracuji, i když nejsem zaměstnanec,“ sdělila nám jedna maminka.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru