Těhotná se nadýchala při požáru bazénové chemie. Jak správně hasit?

Na místě také zasahovali dobrovolní hasiči z Doubku...
  |  

V Babicích hořela bazénová chemie v krabici, právě krabice byl asi kámen úrazu, potvrdili nám hasiči. Víte, jak postupovat, pokud by vám bazénová chemie chytila? 

"V Babicích zasahovalo dohromady šest hasičských vozidel, přijeli také dobrovolní hasiči z Doubku a Říčan. Majitel domu uhasil hořící bazénovou chemii ještě před naším příjezdem. Ta ještě doutnala, takže ji hasiči umístili do sudu a dohasili. Záchranáři odvezli jednu těhotnou ženu, která se nadýchala výparů," sdělila nám Vladimíra Kereková, tisková mluvčí hasičů. "Na místě jsme naměřili vysokou hladinu chlóru."

 

 

Nehaste vodou

"Hořela papírová krabice, ve které měl majitel umístěnou bazénovou chemii. Krabici majitel postříkal vodou a podařilo se mu ji uhasit, normálně se ale takto bazénová chemie hasit nemá. I v případě, že si člověk tento požár uhasí doma sám, má povinnost nás informovat," dozvěděli jsme se dále. "V případě, že začne bazénová chemie hořet, je třeba urychleně zavolat hasiče."

 

Bazénová chemie může chytit sama

"Bazénové chemie je mnoho druhů, těžko tedy obecně radit, co použít na hašení. Pokud jde o chemii zcela novou a na bázi chlóru, může třeba pod slunečními paprsky chytnout sama. Pakliže je umístěna v papírové krabici nebo v jiném hořlavém materiálu, může takto vzniknout požár," uvedla Vladimíra Kereková.