Zapáchající nehvizdská výrobna chipsů rozjíždí další výrobu. Jde stále o zkušební provoz?

Výrobna chipsů v Nehvizdech stále obtěžuje zápachem celou obec
  |  

Nehvizdy stále trápí zápach, který pochází od místní výrobny chipsů Tretters. Místní se děsí toho, že výrobna hodlá vyrábět ještě další sortiment. Výrobna přitom stále tvrdí, že výrobu doopravdy ještě nerozjela a jedná se pouze o zkušební provoz a testování filtrů. 

Nehvizdská výrobna Tretters měla od září přerušit výrobu a nechat instalovat nové filtry, které by zápach spolehlivě odstranily. Doposud by tak neměla správně vyrábět, což ale místní odmítají a tvrdí, že výroba zde jede naplno. V obci to totiž stále v určitém období silně zapáchá po připáleném oleji. Podle výrobny to není možné: „Konkrétně slunečnicový se začíná přepalovat až při 230 stupních C, tzn. při naší výrobě nemáme šanci olej přepálit,“ uvádí výrobna.

 

Mají povolení ke zkušebnímu provozu

Majitel firmy Michal Tretter tvrdí, že je vše v pořádku: „Naše společnost prošla řádnými schvalovacími procesy všech potřebných institucí již potřetí, získali jsme od stavebního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu,“ uvedl pro server Ctidoma.cz.

 

Výrobce filtrů nedodal, jak slíbil

Výrobna tvrdí, že za vše může výrobce filtrů, které si objednali: „Občanům na FB, Mestysu, stavebnímu úřadu jsme deklarovali a představili filtrační zařízení na odstranění odéru vycházejícího z naší výroby. Beru to jako můj osobní závazek a zcela automatické řešení situace. V současnosti jsou v naší hale nainstalovány již dva komponenty, ale poslední má zpoždění u výrobce, které bohužel nejsme schopni ovlivnit. Velmi rád bych celou situaci vyřešil bryskně, ale ne vše je v mé moci, sám doufám, že vše bude vyřešeno co nejrychleji ku prospěchu všem,“ sdělil nám Michal Tretter.

 

Brambůrky si tu asi nikdo nekoupí

Místní v Nehvizdech si však na svou stranu nezískal a je zcela jisté, že odbyt jeho výrobků v Nehvizdech bude nulový: „Všem, co mají rádi tento výrobek, bych doporučil si jej očichat při výrobě,“ uvádí jeden rozzuřený místní obyvatel. Ačkoliv je ve věci zainteresován obecní úřad, lidé sepsali oficiální stížnost a zvažují také petici. „Zkušební“ provoz ale jede v Nehvizdech i nadále...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru