U Říčan srazil vlak člověka, provoz byl přerušen

Vlak usmrtil člověka
  |  

Během pár dnů další mrtvý na trati Praha - Říčany. Na cestě z Benešova do Prahy se dnes střetl vlak s člověkem, který vstoupil na koleje. Vlaky nabraly zhruba hodinové zpoždění, místem projížděly sníženou rychlostí. Teď je zavedena náhradní vlaková doprava.

Před pár dny spáchala žena na té samé trati sebevraždu, sedla si na koleje a události již nešlo zabránit. Je snad tato trať pro sebevrahy přitažlivá?

Vlak vyjížděl z Benešova u Prahy v 9 hodin 6 minut jako obvykle. Projel přes Čerčany a dále přes zastávku Praha-Hostivař, do konečné stanice Praha hlavní nádraží ale včas nedojel. Vlak se opozdil kvůli střetnutí s člověkem. Ten podle našich informací vstoupil na koleje ve chvíli, kdy už byl uzavřen závorou. Muž střet nepřežil.

 

V době srážky byl vlak na příjezdu u stanice Praha-Koloraty. "Bylo to po půl desáté," uvedla pro ČtiDoma.cz společnost ARRIVA. Jakmile ke srážce došlo, informovala společnost cestující o zpoždění vlaků na facebookových stránkách. Od 11:15 vlaky projížděly sníženou rychlostí po jedné koleji. "Tato mimořádnost nebude mít vliv na odpolední provoz. Na vlak z Prahy do Benešova s pravidelným odjezdem v 12.02 nasadíme záložní soupravu," informovala vlaková společnost ARRIVA.

 

Spěšné vlaky ARRIVA jezdí po svých trasách teprve od února 2016. Pracovní dny jezdí na lince Praha – Benešov v každém směru sedm vlaků, které propojují Benešov, Čerčany, Senohraby a Mnichovice s Prahou. 

Bezpečnost je velkým tématem. Rozhodně se nedoporučuje vstupovat do kolejiště v momentě, kdy jsou dole závory s tím, že to přece stihnete. Není ani vhodné procházet se po kolejích. Srážky vlaku s člověkem bohužel nejsou ojedinělé. Podobný případ se dnes stal na trati v Kolovratech u Prahy, kde muž střet nepřežil. 

 

Tato trať je dnes jako prokletá. Nejfrekventovanější trať totiž potkaly ještě jiné problémy. Mezi Prahou Vršovicemi a Hostivaří se totiž vyskytla technická závada na trati, takže vlaky jezdily odklonem. V současné chvíli je tedy provoz na trati zastaven a cestující jsou přepraveni náhradní autobusovou dopravou do Benešova, kde se přestupuje na náhradní soupravu.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru