Muž dal v Žernovce policistovi pěstí, neuvěříte, kolik nadýchal...

Muž se opil a napadl policistu - ilustrační obrázek
25.07.2016 - 13:48   |  

Opilý muž neovládl své chování a dopustil se vůči policistům pěkné hrubosti. Jednomu z nich dal dokonce pěstí. Při kontrole, jak je na tom s alkoholem, policisté nemohli uvěřit svým očím...

Nervy na uzdě neudržel muž, který bude mít nyní pěkné oplétačky se zákonem…

 

Nebezpečný sobě i ostatním

Na konci týdne zavolali policisty do domu na Žernovce, kde dělal jednapadesátiletý muž značné problémy a choval se velmi divoce: „Policisté po příjezdu na místo zjistili, že jednapadesátiletý muž pod vlivem alkoholu ohrožuje svým agresivním chováním nejen sebe, ale také další obyvatele domu,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Kropáčová.

 

Dal policistovi pěstí do obličeje

Policisté muže pochopitelně vyzvali, aby se uklidnil, což se ale nestalo, naopak muž se rozvášnil ještě více: „Místo toho, aby se uklidnil, z ničeho nic zaútočil na zasahujícího policistu, kterého udeřil pěstí do obličeje. Z tohoto důvodu policista proti agresivnímu jednapadesátiletému muži použil donucovací prostředky hmaty, chvaty a pouta a opilce na místě zpacifikoval,“ sdělila Eva Kropáčová.

 

Zcela opilý

Poté chtěli policisté zjistit, jak moc je muž pod vlivem alkoholu. Poté, co provedli orientační dechovou zkoušku, nevěřili vlastním očím: „Naměřená hodnota vyšplhala až na 4,3 promile alkoholu v dechu,“ dozvěděli jsme se.

 

Může jít sedět na čtyři roky

Muž poté skončil na záchytce a celý incident pro něj bude mít nepříjemnou dohru: „Napadením policisty se dopustil trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce až čtyř let.“ Naštěstí policista neutrpěl žádná zranění. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru