Černé páteční ráno na železnici, hned dva mrtví v kolejišti

V Lysé našli mrtvého člověka v kolejišti...
 

Páteční ráno je na železnici mimořádně tragické. Na tratích kolem Prahy vyhasly již dva lidské životy, jinde zase se srazil vlak s automobilem na přejezdu.

Kolem šesté hodiny ranní našli na nádraží v Lysé nad Labem zraněného člověka v kolejišti. Vlaky nabíraly zpoždění okolo 30 minut, jezdilo se pouze po jedné koleji. Od půl sedmé však byl provoz zde bez přerušení. Zda šlo o neopatrnost, nebo sebevražedný úmysl, není jasné.

 

Čtěte také: V Letňanech hořel kombajn

 

Praha – Kolín se zpožděním

Vlak dále narazil do osoby v kolejišti ve stanici Velim na trati Praha – Kolín. Provoz na této trati by měl být omezený až do půl deváté. Vlaky nabírají zpoždění kolem deseti minut. Zpoždění se dotkne také rychlíku Pendolino. Ve stanici Český Brod staví mimořádně rychlík na Jihlavu, aby si lidé mohli přesednout na spoj, který pokračuje dále. Z Velimi do Prahy nejezdí vlaky.

 

Do auta narazil vlak

Ke kolizi dále došlo v úseku Chlumec nad Cidlinou – Městec Králové, kde kolem šesté narazilo do vlaku vozidlo. Zde jezdí náhradní autobusy. Celkově tedy panuje na českých tratích pěkný chaos a to vše jen a pouze kvůli lidské neopatrnosti nebo neblahému úmyslu. Bohužel, k podobným událostem dochází na českých tratích prakticky každý den.  

 

Čtěte také: Policie pátrá po dvojici, co shodila cyklistu z kola