V Úvalech otevřeli velkokapacitní parkoviště přímo u nádraží

Nové parkoviště v Úvalech na nádraží
02.08.2016 - 16:07   |  

Dobrá zpráva pro ty, kdo chtějí cestovat do Prahy z Úval a okolí. Na nádraží v Úvalech otevřeli nové parkoviště pro 117 vozidel, dostat se odsud do centra Prahy je pak otázka půlhodinové cesty vlakem.

Dojet do hlavního města a zde třeba na konečné metra zaparkovat není nic snadného. V hlavním městě je volných míst k parkování jako šafránu. Město Úvaly se proto rozhodlo, že dopravu do hlavního města lidem zpříjemní. U nádraží zprovoznilo parkoviště, cesta do Prahy vlakem je tak výrazně příjemnější.

 

Parkoviště bude v Úvalech plně k dispozici od začátku září. "V části parkoviště jsou ještě umístěny stavební stroje a materiál, ty však v průběhu srpna uvolní parkování pro další auta. Celkem tak zde vznikne 117 parkovacích míst,“ uvádí starosta Úval Petr Borecký.

Bude vypadat lépe
Parkoviště by v budoucnu mělo vypadat lépe než jako obyčejné neupravené místo, kam je možné zaparkovat auto: "Až bude pozemek, který v současné době patří stále Českým drahám, převeden na město (Úvaly jej doposud mají pouze pronajatý), provedeme finální úpravu areálu na parkoviště 21. století.“ Parkovací místa zatím nejsou vyznačena: „Parkovací stání budeme vyznačovat až ve chvíli, kdy zhotovíme finální povrch parkoviště.“

Parkování jen na nádraží
Parkování v okolí nádraží již nebude možné: "V ulici Jiráskova stání zpoplatňovat v tuto chvíli nebudeme, naopak počítáme s tím, že po provedené rekonstrukci ulice Jiráskova nebude parkování v úseku mezi nádražím a ulicí Na Spojce umožněno vůbec - tento úsek budeme řešit veřejnou zelení na straně u parkoviště," uvádí Petr Borecký.

Zastávka Úvaly je první za Prahou, hned za zastávkou Klánovice. Dojet do centra Prahy na Masarykovo nebo Hlavní nádraží trvá zhruba půl hodiny. Při cestě autem po Českobrodské musí cestující počítat se značnými zácpami, často již od Dolních Počernic.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru