Z Pražského okruhu je parkoviště. Uzavřeli tunely

Celý okruh stojí...
  |  

Řidiči, kteří jeli v poslední době po Pražském okruhu, musí mít pevné nervy. Kvůli uzavírce dvou tunelů se totiž z dálnice stalo parkoviště, které trvá nekonečně dlouho projet, a proto je lepší se mu vyhnout.

Situace se výrazně zhoršila v sobotu, kdy Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo tunely Lochkov a Cholupice. Dostat se tento den třeba z Říčan směrem na letiště Ruzyně trvalo půl dne...

A důvod? Ředitelství silnic a dálnic musí dělat pravidelně bezpečnostní protipožární prohlídku, tuto povinnost ale spojilo s opravou povrchu vozovky, aby uzavírky nemusely být dvě. V rámci první fáze akce byly tunely během soboty a neděle uzavřeny zcela, motoristé museli využívat objízdnou trasu.

 

V druhé fázi opraví vozovku

Druhá fáze trvá až do středy 10. srpna do půlnoci: " Ve 2. fázi bude provedena oprava povrchu vozovky pravého jízdního pruhu pravého pásu v km 14,800 – 15,100. Provoz ve směru na Plzeň bude veden v levém a středním jízdním pruhu (2+2). V této fázi bude uzavřená nájezdová větev MÚK Lochkov ve směru na Plzeň. Objízdná trasa bude vedena po dálnici D0 ve směru na Brno do MÚK Strakonická a z MÚK Strakonická zpět po dálnici D0 ve směru na Plzeň," uvedl Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Kamiony v obou pruzích

Řidiči jsou zatím dost znechuceni: "Nejenom že dálnice stojí, ale kamiony stojí v obou pruzích. Není nic příjemného se ocitnout mezi nimi!" uvádějí naštvaní motoristé. Podle posledních zpráv se však situace v úterý poněkud uklidnila. Přesto je lepší se o dopravní situaci na okruhu, než na něj vjedete, zajímat dopředu. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru