V Říčanech zuří Starák fest, místní si ho pletou s techno party

Festival Starák se koná po celý víkend
13.08.2016 - 10:53   |  

Po celý víkend se koná v Říčanech festival Starák. Pochopitelně, neboť jde o hudební produkci, je slyšet hluk, a to se místním nelíbí. Někteří volají po tom, aby se festival zakázal. 

Zatímco loni, kdy se festival kvůli nebezpečí požárů a velkému suchu nekonal a místní tak neměli důvod si na hluk stěžovat, letos jim festival s pestrým a nabitým programem není po chuti.

 

Nejen hudba, ale i divadlo pro děti a sport

Festival nabízí jak hudební, tak sportovní program. Například dnes vystoupí  Vladimir 518 & Mike Trafik, We On The Moon, Rabies a mnoho dalších, v pátek se hrálo již od půl páté a ukázala se třeba kapela Prago Union. V poledne se bude hrát i pohádka pro děti a odpoledne se rozeběhnou sportovní turnaje, jde tedy o festival skutečně pro celou rodinu. Nehraje se až do rána, hudební produkce má končit někdy uprostřed noci.

 

Konání akcí s problémy

A právě to je kámen úrazu. V diskusích se opět  utkávají dvě skupiny, zatímco jedni tvrdí, že dva dny v roce se trochu hluku vydržet dá, jiní jsou pro striktní zákaz těchto akcí, tvrdí, že kvůli nim nemohou děti spát a že by se po deváté večer neměl nikde dělat hluk. Bohužel, v budoucnu bude konání těchto akcí čím dál tím těžší. Budou totiž platit jiné podmínky při udělování výjimek ohledně hluku, což dřív měly pod palce obcem. Stát jim chce nyní tuto možnost vzít a všude by tak mělo po desáté hodině zavládnout striktní ticho...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru