Nová běchovická stanice vlaku dostane podchod

Trať bude možné podejít...
  |  

Běchovickým se výrazně zkrátí cesta na vlak. Zastávka Běchovice Střed, která je v provozu teprve od prosince loňského roku, totiž dostane nový podchod. 

Podchod se buduje již několik dnů, cestujícím do Běchovic může výrazně zkrátit cestu, proto se na něj místní velmi těší.

 

Stavbu zaplatilo a zadalo firmě Strabag hlavní město Praha, o výběru Praha rozhodla 21. června. Podchod spojí zastávku vlaku Běchovice Střed s centrem Běchovic, aniž by bylo nutné železnici obcházet, a tím i zkrátí čas příchodů a odchodů. Vybudování zastávky přijde skoro na 17 milionů korun. 

 

Čtěte také: Trať Praha - Úvaly je již hotová

 

Zvýší bezpečnost

„Stavba tohoto podchodu a přístupové cesty je z hlediska bezpečnosti občanů nezbytná a jsem přesvědčena, že i tento krok města přináší zkvalitnění cestování obyvatelům Běchovic i dalším, kteří tuto novou zastávku využívají,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková. Není to tak dlouho, co zde při přecházení kolejí zahynul člověk.

 

Bude zde zastavovat autobus

Zastávka Běchovice Střed funguje od prosince, v této městské části se nachází ještě jedna zastávka, ta je ale na začátku obce a její poloha je výhodná jen pro obyvatele části Běchovic. Právě pro ty ostatní byla zbudována další zastávka uprostřed Běchovic. Od 28. srpna bude navíc u této stanice zastavovat autobus. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru