Parkovací zóny brzy i na Praze 9? Hejtman Petera je proti

Takto lidé parkovací zóny obcházejí...
  |  

Hejtman Petera se před pár dny vyslovil proti zavedení nových parkovacích zón v Praze, podle konkurenční ODS jde o čirý populismus před volbami. Proti zavedení zón se mělo bojovat mnohem dříve. Praha 9 proti hejtmanovým výrokům protestuje a chce zóny zavést co nejdříve. 

Zavedení parkovacích zón se totiž řeší už od loňského května, zatímco hejtman Středočeského kraje se proti nim vyslovil pouhé dva dny před jejich spuštěním: „Zavedení zón se řeší minimálně od loňského května a spuštěno mělo být už v dubnu. Vydat takové prohlášení dva dny před spuštěním modrých zón nelze považovat za zpoždění. To je prostě populismus nejhrubšího zrna a podle všeho jen pouhé plácnutí do vody. Pan hejtman by si měl seřídit hodinky, protože není za pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté,“ tvrdí za ODS Martin Kupka, který je také starostou Líbeznic.

 

Čtěte také: U Černého Mostu se parkovat za peníze nebude

 

Parkování zpoplatněno i na Praze 8

Od září budou navíc platit parkovací zóny i na Praze 8 a rozšíří se na Praze 3. Každý, kdo dojíždí do Prahy za prací automobilem, tak bude mít značně ztíženou situaci při hledání parkoviště. Záchytných parkovišť P+ R je totiž velmi málo… Ale například na Praze 14, tedy v okolí stanic metra Hloubětín, Rajská zahrada a Černý Most, kde měly být také zpoplatněné zóny, lidé tuto možnost v anketě jasně odmítli.

 

Zóny brzo i na Praze 9?

Marka Doležala z radnice Prahy 9 popudila hejtmanova slova o tom, že se zasadí, aby již další parkovací zóny nevyrůstaly, a naopak chce prosadit jejich zavedení: "Praha 9 patří mezi okrajové městské části Prahy a díky dvěma linkám metra je nárazníkem pro parkující vozidla ze středních Čech; místní tedy mají velký problém zaparkovat. Oč více bude chtít pan hejtman zastavit zavádění parkovacích zón, o to více se budeme snažit zrychlit jejich zavedení, aby měli naši obyvatelé klidný návrat domů," uvedl.