Vyzkoušejte discgolf! Nový druh sportu v lesoparku Vinice v Běchovicích

Místo holí a míčků, hráč hází létající talíř
  |  

Slyšeli jste o fungl novém sportu, který se nazývá discgolf? Jak již název napovídá, jde o křížence golfu, kdy se na "jamky" hází disk. Nové hřiště discgolfu vyrostlo také v Běchovicích, v lesoparku Vinice, nedaleko nově budované železniční stanice Běchovice Střed. 

Hřiště i pro pokročilé

Nově otevřené hřiště je jedním z pěti hřišť v Praze, má celkem devět stanovišť a svojí délkou 1 206 metrů je nejdelší. Délka jednotlivých hodů na stanovištích se pohybuje v rozmezí od 62 do 227 metrů a svojí délkou a obtížností uspokojí i pokročilé hráče. Možnost hraní na discgolfovém hřišti není nijak časově omezena, plocha celého lesoparku je přístupná celoročně.

 

Discgolf na Vinici

Lesopark Vinice byl založen na ploše 40 hektarů na původně zemědělské půdě teprve v roce 2007 a je tedy jedním z nejmladších nových zelených ploch v Praze. Protože přes území lesoparku vede několik nadzemních vedení elektřiny, nebylo možné v jejich ochranných pásmech vysazovat vzrostlou zeleň, ale bylo nutné zde založit větší plochy trávníků. Proto byl discgolf zvolen právě pro tento lesopark jako vhodná doplňková rekreační aktivita.  

 

Discgolf je sport, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě. Vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků, hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do speciálního discgolfového koše. Ten je ekvivalentem golfové jamky. Hráč, který projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, se stává vítězem.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru