PŘEHLED: Pivovary ve středních Čechách

Pivovar v Letech nabízí specialitu MMX. Na fotografii si ji vychutnává místní Sládek.
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

Osvěžujete se v parném létě s řádně vychlazeným půllitrem v ruce? Pak vám poradíme, kam se podívat za ochutnávkou místních piv ve Středočeském kraji.

Pro nejlevnější nápoj v českých hospodách obvykle nemusíme daleko. Takřka všude pro nás mají klasickou desítku, jedenáctku nebo dvanáctku. Kromě provařených značek v podobě Plzeňského prazdroje, Staropramenu či Kozla se však můžeme poohlédnout po méně známých, přesto výborných pivech. Nabídka lokálních pivovarů je skutečně široká. Do dnešního článku tak vybíráme pouze několik z nich.

Hana Mayerová rodinný pivovar Berounský medvěd

Čím láká: 7 speciálních druhů piv a KOSHER pivo

Berounský medvěd nabízí pivní speciality v široké škále od osmistupňového až po osmnáctistupňové pivo. Rozdíl, jaký musíte pocítit po degustaci světlého osmistupňového Cyklopiva a tmavé osmnáctky Grizzlyho si asi dokážete živě představit. Od letošního dubna navíc v pivovaru získali certifikát KOSHER výrobků, takže vám nyní v konzumaci nebrání ani případné židovské vyznání.

Z berounského rodinného pivovaru si pivo můžete odnést s sebou v dárkovém balení i v PET lahvi.

Pivovarský dům Chýně

Čím láká: Pivo a k němu pořádný kus masa

V pivovarském domu Chýně vám nabídnou klasického českého světlého ležáka, pšeničné pivo nebo svrchně kvašené pivo anglosaského typu. Pevně věříme, že za krkolomnějším názvem se skrývá o to lepší chuť vychlazeného moku. V Chýni vám kromě dobrého piva i rádi uvaří, zaměřují se přitom především na českou kuchyni a masové speciality. Místním pivem tak můžete zapíjet například vepřová žebírka či koleno.

Rustikální stavení pivovarského dvora.

Starokladenský městský pivovar U Kozlíků

Čím láká: Vždy 7 piv na čepu, kromě klasiky i ovocné druhy

Ve Starokladenském pivovaru by vám měli na čepu nabídnout vždy alespoň 7 z jejich celkově 14 piv. Nabídka je přitom rozmanitá. Můžete si vybrat od klasických výčepních, přes ležáky, až po čtrnácti, osmnácti či čtyřiadvaceti stupňové piva. Vlajkovým pivem starokladenského pivovaru je Černý Havíř 12,8°, který se pyšní titulem pivo České republiky. Pivovar ve své široké nabídce neopomíjí ani ovocná speciální piva nebo čokoládové pivo.

Pivovar U Kozlíků navenek působí obyčejně, vevnitř však na návštěvníky čeká rozmanitá nabídka piv.

MMX Lety u Dobřichovic

Čím láká: MMX pivo a grilovací víkendy

V rozsáhlé restauraci pro 300 hostů točí vždy alespoň čtyři piva. Můžete si vybrat mezi klasickou výčepní desítkou, ležákem, tmavě vrchně kvašeným Stoutem 13,5% a MMX speciálem. Přes prázdniny pořádají v letech grilovací víkendy. V nabídce je pochopitelně maso, menu se nicméně mění každý týden.

Pivovar v Letech je nazýván jako "pivotel". Kromě ochutnávky piva se můžete v této moderně vyhlížející budově i ubytovat.

Přehled piv tímto krátkým výčtem nekončí. Příště si řekneme například o tom, jaké pivo vaří v Zadní Třebáni.

Přehled: Pivovary ve středních Čechách 2

Přehled: Středočeské pivovary severně od Prahy

Kam chodíte nejčastěji na pivo?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru