Tipy na víkend: Bláznivý festival či Knihofest

Krásné obrázky přímo na obličeji vykouzlí dětem paní Andrea Borovská – malířka, grafička a pedagožka výtvarného oboru na ZUŠ Václava Talicha v Berouně.
  |  

Přinášíme ochutnávku zajímavých kulturních akcí, které můžete navštívit tento víkend na západ od Prahy.

Crazy film fest

Filmový festival zaměřený tematicky na problematiku duševního onemocnění je v Řevnicích čerstvou novinkou. Ze známých filmů můžete vidět například Přelet nad Kukaččím hnízdem, který otvírá festival již dnes v šest večer. V programu najdeme i méně známé kousky. Redakce se chystá na film Andělé všehomíra, který bude uvádět primář Denního psychoterapeutického sanatoria Ondřejov Mudr. Martin Jarolímek.

Zajímá vás co jsme již o Crazy film festu psali? Podívejte se na náš rozcestník: Crazy film fest začíná již tento víkend!

Crazy film fest

09.10.2015 - 18:0011.10.2015 - 23:30

Řevnice - Pojďte s námi nahlédnout do světa duševně nemocných, který by neměl zůstat za vysokými zdmi ústavu pro choromyslné. Zjistěte, jaké to je slyšet hlasy, které jiní neslyší a vidět co jiní nevidí. To vše na Crazy Film fest, jedinečném festivalu, který představí tematické filmy uvedené slovy předních...
Více o akci

Knihofest

V berounské městské knihovně spolu s Týdnem knihoven rovnou založili zbrusu nový festival s poetickým názvem Knihofest. Dozvíte se například, jak si vydat vlastní knihu. Menší návštěvníky zase jistě potěší účast autora Příběhů včelích medvídků Jiřího Kahouna. Děti si budou moci i vyzkoušet svou kreativitu ve výtvarných dílničkách. Až je malování omrzí mohou jako plátno nastavit svou tvář a nechat si na něj namalovat obrázek. O hudební zpestření se postará berounský písničkář Vladimíř Čáp. Na kompletní program se můžete podívat zde.

Rádi byste se setkali s populárním spisovatelem Jiřím Kahounem, ale sobotní program v knihovně nestíháte? Přečtěte si alespoň rozhovor s autorem včelích medvídků: Jiří Kahoun: Inspiraci hledám v běžném životě.

Máte blíže do jiné knihovny? O akcích v rámci tohoto týdne jsme psali ve článku Týden knihoven ve středních Čechách.

Knihofest

10.10.2015 - 09:00

Beroun - Pilotní ročník festivalu Knihofest se uskuteční již v sobotu 10. října od 9 hodin v Městské knihovně Beroun. Knihofest nabídne po celý den pestrý program pro děti a dospělé rozdělený do čtyř sekcí – dětské, odborné, poetické a hudební. Uskuteční se prezentace regionálních autorů a prodej knih, ale...
Více o akci

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru