Největší letošní požár neposečeného pole zlikvidovali hasiči u Nučic

Požár u Nučic se rozšířil na kilometr čtvereční!
  |  

Nedaleko obce Nučice na Praze – Východ v pondělí 27. července hořelo. Šlo požár neposečeného pole, který byl letos tím co do rozsahu největším u nás, který hasiči likvidovali.

Informaci o požáru přijali hasiči krátce po třetí hodině odpoledne, a to hned z několika stran. Proto vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, tedy střední případ (čtvrtý stupeň je přitom katastrofa). Při tomto stupni se zásahu zúčastní jednotky povolané v I. stupni a další jednotky v celkovém počtu do 10 jednotek požární ochrany. Při požárech lesních masivů se povolávají též nezařazené jednotky a letecká hasičská služba, jedná se o události, kdy jsou ohroženy jednotlivé budovy, jednotlivé prostředky hromadné dopravy osob, požáry na ploše do cca 10 000 m2 a o záchranu desítek osob.

 

Hasily jednotky z celého okolí

Na místo dorazili hasiči ze stanic Český Brod, Říčany a Uhlířské Janovice a dobrovolné jednotky Kostelec nad Černými Lesy, Ondřejov, Zásmuky, Stříbrná Skalice, Turkovice, Zvánovice, Kouřim, Drahobudice, Mukařov, Černé Voděrady a Sázava. Nacházela se zde také Letecká služba s tzv. bambi vakem, což je vak zavěšený na laně pod vrtulníkem, do kterého se čerpá voda na hašení požáru.

 

Příčina neznámá

Požár se rozšířil na plochu kilometru čtverečního, zcela zlikvidovat se ho podařilo až v 19 hodin. Příčina požáru je zatím neznámá a je předmětem dalšího vyšetřoání, vznikla škoda kolem 300 000 korun. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru