Český Brod rekonstruuje kulturní středisko Svět, sloužit by mělo již na podzim!

Kino Svět bude po rekonstrukci sloužit jako kulturní centrum
  |  

Už od začátku prázdnin se v kulturním domě Svět v Českém Brodě urputně pracuje. Středisko se rekonstruuje a již na podzim by prý mělo sloužit lidem! 

Rekonstrukce za 9,7 milionu

Zakázku na přebudování kulturního střediska získala společnost Tost, rekontrukce by měla přijít na 9,7 milionu. Přebudovávají se zde rozvody elektřiny, vzduchotechnika, rekonstruuje se sociální zařízení, opravují vnitřní omítky, provvádějí sanační práce a stavební úpravy zahrnující změny dispozičního řešení, zajišťuje se bezbariérový přístup do budovy, výměňují podlahy a obkladů. Přestavbu představil již  roce 2008 herec a architekt David Vávra a prezentoval tak nové středisko jako místo, "kde se dá komunikovat a které nabídne víc druhů aktivit".

 

Nejenom kino, ale také koncerty, či přednášky 

Český Brod plánuje, že již na podzim budou moci nejenom místní středisko využívat, a to nejenom jako kino, což bylo bývalé hlavní využití objektu, ale také třeba jako cvičební sál, koncertní sál nebo přednáškové místo. Město také apeluje na místní, aby přišli se svými nápady na to, co by se mělo v programu nového kulurního střediska objevit. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru