Nebojte se a vejděte, Český Brod zve na návštěvu domova seniorů

Do domovu Anna můžete docházet celý rok jako dobrovolníci
  |  

Pro některé z nás nejsou domovy seniorů právě místem, které by vyhledávali jinak, než když zde mají svého příbuzného. Českobrodský domov Anna se snaží tento přístup změnit a zve kohokoliv na návštěvu, na den otevřených dveří 7. října. 

Ochutnáte babiččiny koláčky

"Návštěvníci k nám mohou přijít po celý den, od rána od 9 hodin, do 16 hodin," informovala nás ředitelka domova Anna Lucie Hovorková. A proč by sem měli lidé vyrazit? "Ukážeme jim společné prostory a provedeme je celým areálem," sdělila zástupci serveru Ctidoma.cz paní ředitelka. Klienti domova se na tento den jistě těší, připravili si i pohoštění: "Návštěvníci mohou ochutnat koláčky, které klientky napekly, mohou si také prohlédnout výrobky, kteří naši klienti vyrobili v keramické dílně," dozvěděli jsme se. 

 

Po celý rok uvítají dobrovolníky

Dveře domova jsou ale zájemcům otevřené po celý rok, chodit sem mohou totiž dobrovolníci, kteří se zapojují do života domova a s klienty se třeba pobaví, přečtou jim noviny, pomohou při zájmových činnostech, nebo třeba při organizaci kuturních akcí v zařízení: "Jako dobrovolník může přijít kdokoli starší 15 let, v současné době k nám docházejí hlavně studenti," uvedla Lucie Hovorková. 

 

Domov Anna se nachází v Českém Brodě v Žitomírské ulici. Jeho kapacita je 99 míst, nabízí většinou jednolůžkové pokoje, dále pak několik pokojů se zvýšenou opatrovatelskou službou. 

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru