V Českém Brodě otevřeli kulturní dům Svět, rekonstrukce stála 11 milionů

Kulturák Svět bude nabízet kino, ale také sport
  |  

V Českém Brodě na sklonku září slavnostně otevřeli kulturní dům Svět, který se intenzivně rekonstruoval. Na kulturní program si ale místní  musejí počkat až do listopadu. 

Rekonstrukce za 11 milionů

V českobrodském kině Svět se celé léto usilovně pracovalo, takže v září se mohly novotou vonící prostory slavnostně otevřít. Na slavnostním otevření byl přítomen náměstek Marek Semerád a radní Zdeněk Štefka. Rekonstrukce stála 11 milionů, 9 a půl milionu zaplatila Evropská unie. V kině se rekonstruoval sál s hledištěm, koupelny a toalety, technické prostory, vzduchotehnika, osvětlení a topení, dále se sanovalo vnitřní obvodové zdivo. Kino si přitom zachovalo vzhled jako ze třicátých let. Na zemi stále leží typické černobílé dlaždice, které jsou umístěné na koso, jak to bylo dříve typické. Kino je nyní přístupné také bez bariér i pro vozíčkáře, či rodiče s kočárky.

Dlaždice připomínají 30. léta

Nejenom filmy

V sále jsou pro lepší pohodlí návštěvníků červená plyšová sedadla, doplňky mají kruhový tvar. Podél stěny hlavní haly je použito dřevěné obložení s LED páskami. V novém kulturním centru by nemělo fungovat jen kino, ale bude nabízet i jiný kulturní, ale také sportovní program. Na ten si musí návštěvníci počkat až do 10. listopadu. O tom, co se v tomto kulturním domě chystá, vás budeme včas informovat.

 

O rekonstrukci kina jsme psali v tomto článku


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru