Opilecké eskapády na Dobříši

Alkoholem posilnění obyvatelé Dobříše ohrožovali ponejvíce sami sebe.
  |  

Prohřešky, za nimiž stál alkohol, řešila dobříšská policie opakovaně. Vyskytl se mezi nimi i případ opilého vozíčkáře, který se pokusil zapojit do silničního provozu.

Kličkovaná na vozíčku mezi auty skončila rozbitou hlavou

Policisté města Dobříš řešili případy opilectví a výtržností s ním spojených v posledních dvou měsících opakovaně. Dvakrát museli zasahovat například v případě alkoholem opojeného vozíčkáře. Invalida se poprvé pouze opil a nebyl se ve svém stavu schopen dopravit zpět do svého příbytku. O dva dny později již kličkoval vozíkem mezi automobily na hlavní silnici Rukavičkářské ulice. Jeho zběsilá jízda skončila v nemocnici poté, co spadl z vozíku a rozsekl si hlavu.

Dobříšská policie v průběhu června a července zaznamenala více potíží způsobených alkoholem než v jiné části roku. Byli mezi nimi i notoricky známí pijani, kterým panující počasí společně s promilemi v krvi doslova podlomilo nohy.

Opilci v sanitkách

Policie informovala o tom, že kvůli výjezdům k opilcům byly občas zbytečně blokovány sanitky. „Je samozřejmě dobré, že si lidé všímají osob  mnohdy ve zdánlivé nouzi a pomoc volají. Bohužel ale vozy záchranky pak zbytečně stojí na případech opilců, kteří si jen dělají legraci. Nebo vyžebrají na krabici levného vína, zpijí se do němoty  a pak se opilí válejí kdekoli s tím, že jim je špatně a že požaduji lékaře,“ uvedla zástupkyně velitele městské policie Dobříš Alena Kovaříková. 

Opilé občany museli strážníci mírnit v parcích i na silnicích. Často se jim v jejich stavu povedlo ublížit si například pádem na chodník. Někteří z nich skáčou v opilosti pod kola aut, jiní rovnou usednou za volant. Aleně Kovaříkové připadá jejich chování otravné především kvůli tomu, že se do svého stavu přivádějí dobrovolně a ve výsledku zmobilizují policisty i záchranáře.

Množství podobných excesů je pochopitelně podpořeno horkým počasím, jaké zažíváme i v těchto dnech. Nadměrná konzumace alkoholu je lékaři nedoporučovaným druhem zábavy, který můžeme provozovat celoročně. Vzhledem k účinkům alkoholu na lidský organizmus, kdy dochází mimo jiné ke zvýšení tlaku a tepové frekvence, nepředstavují vysoké teploty zrovna nejvhodnější podmínky k jeho užívání.