FreeDBar na pláži v Mlékojedech slaví 15 let! Spolupráce se samosprávou prý občas skřípe...

Plážový bar v Mlékojedech nabízí také koncerty, zahrál zde i Vladimir 518
  |  

Již 15 let funguje Beach Park v Mlékojedech, kde se můžete přes den koupat, zahrát si volejbal, či slézt stěnu,vaše děti si pohrají na prima hřišti a večer se můžete oddat víru tance, či zaposlouchat do koncertu. O tom, jak těch 15 let probíhalo, jsme si povídali s Janou Bezuškovou z vedení klubu. 

Koho napadlo udělat klub v této lokalitě?
Myšlenka udělat si letní bar vznikl v Divadelním baru v pražském Paláci Akropolis, který jsme tenkrát provozovali, když jsme tam v létních měsících seděli v podzemí a chybělo nám slunce a voda. A tak jsme vyrazili ven a rozhodli se udělat si letní scénu.

V Mlékojedech si užijí také děti

Za jakých podmínek jste začínali?
První dvě sezóny byly jenom takovým pokusem, jestli podobná letní scéna může vůbec fungoval. Stál tam tehdy jen obyčejný stan. Tento název nám dosud zůstal - mnoho místních chodí stále do “STANU”.

Každý večer se zde konají party a koncerty, či kino

Jak hodnotíte spolupráci s místní samosprávou?
Obecně si myslím, že nás úřady v Neratovicích moc rády nemají. Spolupráce je někdy velmi složitá. Např. získat jakékoliv povolení u odboru životního prostředí nebo na stavebním odboru Městského úřadu Neratovice je běh na dlouhou trať.

 

Co vše dnes nabízíte?
Snažíme se každý rok nabízet nové a nové aktivity. V letošním roce došlo k rozšíření pláže v lesnaté části, rozšíření dětského hřiště o skákací atrakce, instalace vodní trampoliny, zastřešení terasy proti slunci a dešti apod.

 

Kdo k vám hlavně jezdí, jaká je klientela?
Chceme oslovit široký záběr návštěvníků, s čímž souvisí rozšiřování areálu o různé atrakce pro děti a sportovní zázemí. Ve dne je tedy park určen pro všechny, kdo chtějí trávit horké dny na pláži a být u toho trochu aktivní. Večer se z nás stává klub mladé.

 

Plánujete něco do budoucna?
Líbilo by se mi, kdyby se celý areál rozšířil v podobném duchu kolem celého jezera, tzn. rodina by mohla přijet, udělat si výlet na kole, využila by mnoho dětských i sportovních aktivit a večer by se mohla zúčastnit nějaké kulturní akce a přespat v kempu. Takový multifunkční areál pro všechny. Ale to je zatím jen sen.

 

Jak těch 15 let hodnotíte?
Myslím, že za 15 let existence se ukázalo, že náš otevřený a vstřícný přístup lidé oceňují. Náš areál představuje ideální kombinaci koupání, atrakcí pro děti, sportovního vyžití a hudební, filmové a divadelní produkce, kterou si můžete užívat až do rána. To vše na pláži u vody. Všechny aktivity jsou u nás volně přístupné. 
 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru