Pejskaři, pozor! Pohyb psů bez vodítka bude zakázán, co na to majitelé psů?

Městské části si budou moci samy určit, kde mohou psi běhat bez vodítka
 

Hlavní město Praha připravuje novou vyhlášku, která bude usměrňovat pohyb psů. Vyhláška umožní městským částem, aby si samy určily, kde se mohou psi pohybovat bez vodítka. 

Podle vyhlášky bude tedy volný pohyb psů omezen, z vodítka je pustíte pouze na místech, která budou k tomutu účelu určena. Praha chce zavést také speciální piktogramy, které budou určovat, že je pohyb psů bez vodítka zakázán, že je umožněn, nebo že je na určité místo vstup psů zcela zakázán. Dále bude zakázán vstup psů na dětská hřiště, nebo do městských kašen. Zatím jde o návrh vyhlášky, kterou je možné až do konce srpna připomínkovat na tomto odkazu. 

Piktogramy, které upravují pohyb psů v Praze.

Mezi lidmi vzbudil návrh vyhlášky rozporuplné reakce. Zatímco jedni vítají, že již nebude možné, aby pes bez vodítka někoho obtěžoval, jiní tvrdí, že vyhláška postihne také vychované psy a jejich majitele. 

 

ANKETA: CO ŘÍKÁTE NA NÁVRH VYHLÁŠKY?

Ondřej Drebota, pes Bart: "Problem s nim je, jen kdyz je na voditku, to hlida a uz se dvakrat takhle "popral". Na volno, s tim problem nikdy nebyl. Maximalne zavrcel, najezil se, ocuchali se a pohoda. Akorat po nem jednou sel sousedovic pes, kterej byl na volno, ale za to si mohl Bart sam. Kdyz byl ten rotlvajler mensi, tak se na nej vytahoval a on si to pamatoval. 

Pes Bart

Zdenek Fried, psi Bára a Scilla: Jsem pro, pes má být na voditku a s košikem, dvakrát se mi stalo že se do mě zakousl i pes na voditku.

Psi Scilla a Bára

Lenka Fialová, pes Pedro: Já s tím mám problem. Bydlíme u Prokopáku, psa mam na volno věčně. Je hodný, šedesátikilový vlčák. Pere se akorát s jiným velkým psem, to ho pak přivažuju. Představa, že chodím na pole a pes je na voditku, mě štve. 

Pes Pedro

Radek Benda, pes Jenny:Je to nesmysl, kazdy by si mel sveho psa ohlidat sam;) A stejne to nikdo nebude dodrzovat. 

Pes Jenny

David Reich, pes Trixi: Tuhle vyhlášku považuji za špatný vtip. Pes je živý tvor, který mysli a vnímá. Pokud je pes vycvičený a nepředstavuje pro okolí nebezpečí, považuji ho mít na vodítku tak trochu za týrání..

Pes Trixi

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru