Nehoda na Slapské přehradě. Jeden utonulý, jeden zraněný

K tragédii došlo v pátek ve večerních hodinách.
  |  

V pátek ve večerních hodinách se na Slapech převrátil motorový člun. Nehodu nepřežil 66letý muž, který zůstal uvězněn v kabině.

Nezvyklé drama se odehrálo v pátek okolo 19:00 v blízkosti kempu Županovice na Příbramsku na Slapské přehradě. Čtyřčlenná posádka si vyjela na večerní projížďku, netušila však, k jaké tragédii může na vodním toku Vltavy dojít. „Třem členům se podařilo vyplavat na hladinu, ale čtvrtý zůstal uvězněný v kajutě,“ popsala situaci poté, co došlo k převrácení člunu, mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Staršímu muži, kterému se nepodařilo dostat včas z kajuty, se podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergové snažili pomoci dva další členové posádky, kteří vyvázli z nehody bez zranění. „Probíhala laická resuscitace s tím, že pokračovali i záchranáři,“ popisuje snahu 66letého muže zachránit Effenbergová. Muže se bohužel vynaloženému úsilí navzdory přivést zpět k životu nepodařilo.

Zbývající člen posádky byl dle ní vytažen z vody hasiči poté, co se mu povedlo odplavat od místa nehody. „Jevil známky šoku a vyčerpání, byl zajištěn a převezen do příbramské nemocnice,“ uvedla Effenbergová. Podle mluvčí středočeské záchranné služby kromě šoku neutrpěl žádná zranění, domnívá se, že se mohl ve stavu rozrušení pouze nalokat vody při snaze uniknout z místa nehody. Tuto domněnku by potvrzovala slova mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka, který ČtiDoma sdělil, že hasiči tohoto muže resuscitovali před převezením do příbramské nemocnice. Muž by měl být v tuto chvíli již v naprostém pořádku.

Policie momentálně zjišťuje, jakým způsobem k nezvyklé nehodě došlo. Více objasní soudní pitva, která ukáže, zda utonulý muž nebyl pod vlivem alkoholu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru