Policie hledá člověka, který úmyslně utopil psa

Pes bude podroben soudní pitvě, při které by se mělo zjistit, zda neměl implantovaný čip.
  |  

Pes byl nalezen v rybníku Dolejšák na Zličíně s vodítkem omotaným okolo kusu betonu.

Smutný případ museli řešit městští strážníci z oddělení Zličín. Mrtvého psa, pravděpodobně vlčáka, nalezli v sobotu 5. září. Policie se domnívá, že zvíře někdo úmyslně utopil. Pes měl na krku obojek s karabinou a dlouhým, silným tzv. stopovacím vodítkem. Někdo omotal vodítko okolo kusu betonu, který stáhl nebohé zvíře ke dnu rybníka.

Takto vypadá stopovací vodítko, kterým byl pes přivázán. Prodávají se v délce od pěti až do padesáti metrů.

Policie odmítla zveřejnit fotografie z místa činu kvůli drastickému obsahu. Na vyžádání do nich můžete nahlédnout na podatelně Úřadu MČ Zličín nebo Místním oddělení Policie ČR.

V případě, že postrádáte vlčáka nebo jste zpozorovali okolo 5. září cokoliv podezřelého u rybníka Dolejšák, můžete se na policii obrátit následujícími způsoby: osobně se dostavit na Obvodní ředitelství policie Praha II nebo Místní oddělení Zličín ve Strojírenské ulici 386, případně na tel. čísle 974 855 770 či e-mailu p2mopzli@mvcr.cz.

Pachateli hrozí maximální trest tři roky odnětí svobody, nespáchal-li čin opakovaně nebo na větším počtu zvířat (pak by ve vězení mohl strávit až pět let). Připadá vám takovýto trest za obzvlášť sofistikované utopení psa dostatečný?