Angeliku měl hrát někdo úplně jiný. Premiéra slavné markýzy andělů se odehrála ve slavném Moulin Rouge

Film Angelika, markýza andělů byl vyroben jako koprodukce mezi Francií, Itálií a západním Německem
 

Filmová Angelika ztvárněná krásnou francouzskou herečkou Michele Mercier v hlavní roli si v Československu vydobyla obrovskou popularitu. Hlasem Libuše Švormové k divákům hovořila v pěti dílech, které se často opakují v televizním programu, protože zrzavá kráska má nadále své věrné fanoušky. Jak tento projekt vznikl a co o něm rozhodně nevíte? 

Premiéra filmu Angelika, markýza andělů se odehrála v prosinci roku 1964 ve slavném pařížském kabaretu Moulin Rouge. V Československu se první film z pětidílné série poprvé promítal až v politicky téměř svobodně uvolněném roce 1968. Role, která proslavila herečku Michele Mercier, však mohla patřit zcela jiné slavné a mnohem zvučnější celebritě filmového plátna. 

Konkurzy slavných

Herečka Michele Mercier je jednou z hereček, která je pevně spojena se svou rolí tak silně, že je nelze ani oddělit. Paradoxně však diváci v šedesátých letech mohli vidět v roli nádherné blondýny někoho úplně jiného. Na konkurz se dostavila dokonce Brigitte Bardot a Jane Fonda. Angelika mohla být pouze jedna. 

Vtipný je i kontext, proč svou roli dostala. Během náročného konkurzu totiž spustila nefalšovaný hysterický záchvat a naštvaně dokončila nacvičenou scénu a odjela domů. Naopak tento nestandardní výkon rozhodl o tom, že svou ikonickou roli dostala. 

Herečka také změnila svou vizáž. Původně černovlasá a hnědooká rodačka z Nice se proměnila v blondýnku se zelenýma očima. Michele Mercier si kromě jiného zapsala do herecké smlouvy pravidlo o tom, že se na plátně nikdy neobjeví náhá. 

Nesnesitelná

O tom, že francouzské herečce stoupla sláva do hlavy, vypovídá také fakt, že měla být ve třetím díle přeobsazena, protože režisér Bernard Borderie si už nedokázal s náročnou Angelikou představit spolupráci. 

Její oblíbenost byla v té době tak obrovská, že něco takového nepřipadalo v úvahu. Režisér si prosadil svou alespoň částečně. Nevznikl totiž plánovaný šestý díl, a to ze stejných důvodů. 

Zdroj: csfd.cz

KAM DÁL: Na co do kina: Rychle a zběsile, bláznivý muzikál, novinka od autora Mostu i roztomilý pes

 


Životní styl

Zdraví