Radka Šerclová: Musím vědět, že moje práce má smysl

Zobrazit fotogalerii (7)
07.12.2015 - 17:08  

Radka Šerclová působí ve ČtiDoma jako office manažerka. Nesmírně akční dáma o sobě tvrdí, že má duši vrcholového sportovce a nesnáší rutinu. Nuda jí prý ve ČtiDoma každopádně nehrozí.

Narodila ses ve znamení Blíženců. Cítíš se v něčem jako typický Blíženec?

Myslím, že člověk se nikdy nedá zařadit do jedné škatulky se vším všudy, ale co je na mě typicky blíženeckého, je velké množství zájmů. Pioritní je asi sport. Mám duši vrcholového sportovce, ráda chodím po horách, lyžuji, jezdím na skialpech, lezu po skalách nebo sjíždím na kajaku divoké řeky a ještě spoustu dalšího. Kromě toho mě ale taky baví kultura, ráda poslouchám dobrou muziku, miluji divadlo, chodím do galerií a hodně čtu. Také se zajímám o spiritualitu a duchovní život, zdravý životní styl a studuji jazyky.

Říkáš o sobě, že máš „duši vrcholového sportovce“. Jak ti to pomohlo v tvojí práci?

Dělala jsem vrcholově atletiku. Běhala jsem 400 a 800 metrů. O té čtvrtce se říká, že je to nejdelší sprint. Půlka už vyžaduje dost vytrvalosti. Myslím si, že tu vytrvalost mám. Vydržím dlouhodobou vysokou zátěž. Akorát musím vědět, že to má smysl, že to někam vede. V tom si myslím, že na mě sport hodně působil.

Co tě baví na práci ve ČtiDoma?

Nejsem sice žurnalista, ani nemám ambice se jím stát, nicméně být tomu takhle blízko mě baví. Snažím se vytvářet komfortní zázemí. Líbí se mi, když se žurnalistika dělá citlivým způsobem a eticky. Ve ČtiDoma můžu uplatnit hodně svých schopností, být kreativní a hodně se i naučit. Byla bych nešťastná, kdybych byla zasunutá do nějaké škatulky a dostala se do rutiny. To si myslím, že mi tady úplně nehrozí.

Jak by měl vypadat web, který by sis chtěla číst?

Měl by obsahovat informace, které jsou pro mě potřebné a ovlivňují třeba můj každodenní život. Když nejede vlak, tak jaká jsou náhradní řešení. Co se děje v kultuře. Na koho se obrátit, když řeším nějaký problém. Jaké jsou dostupné služby v mém okolí. Ale třeba i to, že existují spolky, které vykonávají nějakou prospěšnou činnost a že se mohu někde připojit. Zajímají mě i nějaké senzace, něco trochu odlehčeného, zajímavosti.  Současně bych se i ráda vzdělala v nějakých oblastech, o kterých zatím nic nevím. Taky bych byla ráda, kdyby na webu časem byly nějaké křížovky, sudoku nebo vtipy.

Kdybys byla čtenář, který přišel na ČtiDoma poprvé, zaujal by tě náš web?

Určitě. Zpravodajství mi přijde opravdu zajímavé. Najdu v něm důležité, potřebné informace, o kterých jsem mluvila. Co se týče rubrik, tak si nemyslím, že jednoho člověka budou bavit všechny. Hodně široké spektrum čtenářů si tam ale může najít to svoje.

Jak naopak vypadá web, na který už bys znova nevlezla?

Nemám ráda až moc velký bulvár. Když se až moc pomlouvá, překrucuje a leze do soukromí. Pak mi taky vadí útočné weby s xenofobním nebo rasistickým zaměřením.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru