Grace Kellyová, Audrey Hepburnová, Elizabeth Taylorová a další: Jaké herečky 20. století jsou nejkrásnější?

Elizabeth Taylorová byla známá především pro svůj bouřlivý milostný život. Vdala se totiž celkem osmkrát
 

Mužům se při pohledu na ně zatajoval dech, dámy na ně upíraly závistivé pohledy a nejraději by je propíchaly očima. Tyto ženy totiž patří mezi ty nejkrásnější herečky 20. století. Jména jako Cardinalová, Kellyová a další zná skoro každý. Nejen ony se ale proslavily půvabem.

Každým rokem startují nejrůznější hlasování o nejkrásnější ženy světa. Je tu ale také několik hereček, jejichž půvab je oceňován už celá desetiletí. O tom, že všechny měly obrovský herecký talent, ani není třeba mluvit.

Grace Kellyová

Grace Kellyová má jednu z nejkrásnějších a nejznámějších tváří na světě. Jsme si poměrně jisti tím, že by bylo velmi těžké najít někoho, kdo by s tím nesouhlasil. Tahle kráska se proslavila jako herečka ve svých 20 letech a ve 26 si vzala prince Rainera III. Svou hereckou kariéru poté ukončila a věnovala se svým oficiálním povinostem jako Grace, kněžna monacká.

Elizabeth Taylorová

Elizabeth Taylorová byla známá především pro svůj milostný život, vdala se celkem osmkrát. Stejně známá byla ale i pro své neuvěřitelné herecké dovednosti. Je také bezpochyby jednou z nejkrásnějších žen minulého století. Svou hereckou kariéru započala už jako malá holčička a později získala mimo jiné i dvě ceny herecké akademie.

Audrey Hepburnová

Žádný seznam krasavic z 20. století by bez této hvězdy nebyl úplný. Audrey se proslavila filmem Prázdniny v Římě, kde si zahrála po boku Gregoryho Pecka. Od tohoto momentu její sláva stále rostla. Získala mimo jiné i Zlatý glóbus a cenu herecké akademie.

Bohužel jako mnoho hereček té doby vedla Hepburnová život plný zlozvyků. Roky kouřila a pila alkohol, svým nezdravým životním stylem si způsobila rakovinu, která byla následně příčinou její smrti.

Claudia Cardinalová

Claudia Cardinalová byla italsko-tuniská herečka, jejíž sláva započala, když vyhrála podivně specifickou soutěž krásy Nejkrásnější italská dívka v Tunisku. Hlavní cenou v soutěži byl zájezd do Itálie. Claudia byla vychovávána v Tunisku a italsky neuměla, navíc vše vyslovovala s těžkým francouzským přízvukem. To jí ale nebránílo v tom aby v Itálii dostávala spoustu nabídek na herecká a medelingová angažmá. Její hlas byl na začátku její kariéry ve filmech dabován.

Marilyn Monroeová

Na tomto seznamu samozřejmě nemůže chybět ani notoricky známá kráska Marilyn. I přesto, že už je to od její smrti více než 50 let, je Marilyn v naší moderní popové kultuře stále zobrazována ve velkém. Zůstává jednou z nejznámějších hereček. Bohužel ale tragicky zahynula, když jí bylo pouhých 36 let.

Zdroj: Gentleman´s journey, Gadgetheory

KAM DÁL: České celebrity se nebojí rodit po 40. Co miminko udělalo s postavou Csákové, Krainové a dalších?