Rowling, Paltrow, Carrey, Williams a Gaga: Všechny tyto celebrity trpěly těžkou psychickou poruchou

Jedním ze slavných, kteří trpěli depresí, je, ač se tomu těžko věří, i bavič Jim Carrey
 

Duševní problémy se nevyhýbají ani slavným. Zdá se nám sice, že musí být těmi nejšťastnějšími lidmi na světě, ale opak je často pravdou. Dokonce i hvězdy, které svými výkony baví davy, mohou někdy psychicky trpět.

Připravili jsme si pro vás seznam slavných osobností, které se ve svém životě potýkaly s depresí. Některým z nich se bohužel dokonce stala osudnou.

J. K. Rowling

Geniální spisovatelka J. K. Rowling svými knihami o Harrym Potterovi potěšila miliony napříč všemi věkovými kategoriemi.

Přiznala ale, že v době, kdy tato díla tvořila, se cítila zoufale. Dokonce jí tyto temné nálady posloužily jako inspirace k vytvoření strach nahánějících mozkomorů.

Gwyneth Paltrow

Tato nadaná herečka svým talentem dokonce získala i několik ocenění, to jí ale v určitých životních situacích ke štěstí stejně nestačilo. 

V roce 2011 ale Gwyneth Paltrow přiznala magazínu Good Housekeeping, že po smrti svého otce v roce 2002 trpěla klinickou depresí a tyto stavy se poté znovu vrátily krátce po narození jejího druhého syna Mosese.

Jim Carrey

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jim Carrey (@jimcarrey__)

Legendární bavič Jim Carrey rozdával úsměvy milionům diváků po celá desetiletí, o to více šokující je zjištění, že jemu samotnému do smíchu nebylo. 

V pořadu 60 minutes na CBS News se svěřil s tím, že byl dokonce nucený i brát antidepresanty. Dále také prozradil, že se snaží vést co možná nejvíce spirituální způsob života, aby se jeho duševní stav nezhoršoval, striktně se tedy vyhýbá drogám a alkoholu.

Robin Williams

Jedním z nejznámějších slavných, kteří trpěli depresemi, je i komediální herec Robin Williams. Tomu se tato psychická choroba bohužel nakonec stala osudnou.

Po několikaletém boji s duševním zdravím a závislostmi na alkoholu a drogách spáchal v roce 2014 sebevraždu. 

Lady Gaga

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Popová zpěvačka, která se mimo svou hudbu proslavila také výstředními kostýmy v rozhovoru pro časopis Billboard, uvedla, že se s depresí a úzkostmi potýkala celý svůj život.

Dále také podle magazínu naznačila, že je velmi důležité o těchto problémech otevřeně mluvit: „Musíme stát při sobě, my to zvládneme,“ dodala.

KAM DÁL: Belmondo nebyl krasavec, říká Jiří Krampol a prozradil, proč slavného herce obdivoval