Hvězda socialistického popu Drupi. Za svůj hlas vděčí desítkám cigaret denně

Drupi už dnes nepřipomíná mladého krasavce z Itálie
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Italská popová hvězda Drupi byl v Československu v sedmdesátých a osmdesátých letech jako doma. I díky spolupráci s Hanou Zagorovou a Karlu Gottovi, který mnoho jeho písní převzal a otextoval do češtiny. Občanským jménem Giampiero Anelli sice stárne, ale jeho písně jsou pro zástupy pamětníků a hlavně fanynek nesmrtelné… 

Drupi získával zástupy fanoušků hlavně z řad dívek. Ty okouzlil jeho šarm, nakřápnutý hlas a milostné písně. Bude to již téměř 50 let, kdy začala jeho úspěšná sólová kariéra zpěváka, který dnes již černou bujnou hřívu vyměnil za šedivé vlasy. I tak neztrácí své typické charisma, o čemž se čeští diváci mohli přesvědčit před několika lety v pořadu Show Jana Krause, kam Drupi dorazil s atraktivní překladatelkou. 

Lepší sám než s kapelou

Giampiero Anelli se narodil v roce 1947, a to 10. srpna v sedmdesátitisícovém italském městě Pavia v oblasti Lombardie. V blízkosti krásného Milána tak vyrůstal talent, jenž oslovil i davy fanoušků v socialistickém Československu. 

V šedesátých letech vystupoval poprvé s rockovou kapelou Le Calamite. Žádná sláva je však nečekala, a tak to zkusil sám na festivalu v Sanremu v roce 1973, kde zazněla jeho hitovka Vada via. Nejdříve byla píseň propadák a ve všech hitparádách se v úvodních dnech nacházela na posledním místě, jak sám vyprávěl jako host u Jana Krause. Nakonec to ovšem dopadlo zcela jinak a dodnes se jedná o nejslavnější skladbu, kterou kdy složil. Ta se umístila na nějakou dobu na 14. místě britské hitparády. 

Vyučený instalatér

Drupi získával hlavní porci slávy na domácí půdě. Italskému publiku se jeho teskné písně zapsaly do DNA a z rádií budou znít ještě hodně dlouho. Svůj díl slávy si užil i v Československu, kde koncem sedmdesátých let spojil síly s Hanou Zagorovou, kdy jejich duet Setkání patří stále k velmi populárním skladbám tehdejší doby. 

Drupi je jinak vyučený instalatér, ale popularita jeho kariéry mu nakonec zajistila mnohem zářivější kariéru. V roce 2007 měl Drupi spolupracovat na muzikálu Mona Lisa s Michalem Davidem, ale zaneprázdněnost italského krasavce byla proti. Sám to pro irozhlas.cz. prohlásil, že nemá problém znovu na požádání zpívat, ale když někdo nemá zájem, rád tráví čas na rybách. 

Pod slovem zaneprázdněnost se tak evidentně schovává lenost, jak sám v několika rozhovorech připomíná. A kde vězí tajemství jeho uhrančivého chraplavého hlasu? Za vším hledej cigarety. Drupi s nadhledem tvrdí, že kouří snad od narození. Reálně jich údajně vykouří denně celkem čtyřicet. Tento nebezpečný a nákladný nešvar mu také podle všeho rozšiřuje plíce. „Snažím se přestat čtyřicetkrát denně,” popsal v roce 2012 před koncertem v Brně. 

Zdroj: irozhlas.cz, Show Jana Krause

KAM DÁL: Krvavý pes Tito v Praze. Muž, kterého se bál i Stalin, varoval Dubčeka těsně před okupací

 


Životní styl

Zdraví