Tom Hanks, Salma Hayek, Sharon Stone a další celebrity trpí chronickou nemocí. Přesto jsou úspěšní

U Toma Hankse je s největší pravděpodobností za vznik cukrovky zodpovědná jeho poctivá příprava na filmové role
  |   zajímavost

Slavný představitel Foresta Gumpa spolu s dalšími hvězdami trpí nevyléčitelnou chorobou, která ovlivňuje jeho každodenní život. Tyto celebrity ale i přes jejich zdravotní potíže dokázali vše, co chtěli. A inspirují davy!

Možná jste to nevěděli, ale Sharon Stone, Salma Hayek a další se potýkají s cukrovkou, kterou musí pravidelně udržovat pod kontrolou. Nedovolili však nemoci, aby je v čemkoliv limitovala.

Tom Hanks

Tomuto držiteli dvou Oscarů lékaři diagnostikovali diabetes již v roce 2013. Podle herecké hvězdy je na vině jeho práce.

Údajně totiž musel neustále shazovat a přibírat určitou část své tělesné hmotnosti kvůli tomu, aby se hodil do různých rolí. Mohlo jít o jeden z faktorů, který vedl až ke vzniku cukrovky.

Sám herec se k životnímu stylu, který před lety vedl, vyjádřil následovně: „Byl jsem totální idiot,“ uvedl barvitě pro E! News.

Halle Berry

Krásná herečka, která se proslavila mimo jiné i rolí kočičí ženy, se s diabetem potýká už od svých 19 let. Byla tak nucena drasticky změnit svůj jídelníček, ale i celkový životní styl. Údajně přestala jíst zejména průmyslově zpracované sladkosti.

Nejdříve měla z její diagnózy strach, později za ni ale byla svým způsobem vděčná. „Dodalo mi to neuvěřitelnou sílu,“ uvedla pro Daily Mail.

Salma Hayek

U této herecké krásky s mexickými kořeny se cukrovka objevila během těhotenství, tedy v době, kdy očekávala svou dceru Valentinu.

Tento typ cukrovky se označuje jako "těhotenská cukrovka", kterou lze dobře léčit. Lidé, kteří jí trpí, mají ale větší pravděpodobnost vzniku diabetu druhého typu, který vyléčit nelze.

Sharon Stone

Herečka své fanoušky šokuje tím, že dokonce i přesto, že trpí cukrovkou, má přímo výstavní postavu. Údajně ale pro svou figuru nedělá nic zvláštního.

„Já prostě jen dělám všechny ty věci, které bychom dělat měli. Dobře jím, snažím se o kvalitní spánek, cvičím a jsem šťastná. Zkrátka se jen snažím dělat všechno správně,“ řekla pro E! News.

Zdroj: Good Housekeeping

KAM DÁL: Monika Bagárová: Na výchovu malé Ruminky není sama. Z Prahy prchá, nový dům bude u Brna.


Zdraví a styl

Osobnosti