Volodymyr Zelenskyj na Netflixu: Válka se stala zvykem, řekl. Můj syn dokáže vyjmenovat všech devět druhů zbraní

Volodymyr Zelenskyj vystoupil v rozhovoru na Netflixu
  |   zajímavost

Za pár týdnů to bude rok, co Rusko časně ráno zahájilo invazi na Ukrajinu. Válka intenzivní, krvavá a pro naši zemi překvapivě blízká, zasáhla celý svět. Populární americký moderátor David Letterman se navzdory hrozícímu nebezpečí vydal do Kyjeva, aby 100 metrů pod zemí natočil rozhovor s ukrajinským prezidentem o tom, jak Zelenskyj brání svou zemi, o čem mluví se svou ženou nebo jak válku zvládají jeho děti. Kdy podle ukrajinského prezidenta skončí válka?

David Letterman. Známý komik a moderátor nočních show, který se pohádal například se Cher, Maddonnou nebo Shirley MacLaine. V roce 1996 se umístil na 45. místě v žebříčku největších televizních hvězd všech dob, v roce 2002 se jeho show The Late Show with David Letterman umístila na 7. místě v žebříčku 50 největších pořadů všech dob. V současnosti působí hlavně na Netflixu ve své sérii Můj další host nepotřebuje úvod s Davidem Lettermanem. Tak právě ten vyrazil na cestu do ukrajinských ulic právě v době, kdy tam zuří válka.

V této sérii jeho show vyšel pravděpodobně jeden z největších rozhovorů Lettermanovy profesní cesty. Jeho hostem byl ukrajinský prezident, který vede svou zemi ve válce s Ruskem, Volodymyr Zelenskyj. Letterman se za ním vydal do Kyjeva, kde natočili rozhovor sto metrů pod zemí, u projíždějícího metra.

Žijeme normální život pod palbou

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je ve funkci od roku 2019, předtím byl politikem. Ještě před vstupem do politiky ale působil jako herec (komediální seriál Sluha národa), scenárista, televizní moderátor a ředitel studia Kvartal 95. S manželkou Olenou Zelenskou má dceru Oleksandru a syna Kyryla.

Podle ukrajinského prezidenta je momentálně země v situaci, kdy už se válka stala zvykem. Trvá příliš dlouho. Život běží dál, ačkoliv za zcela odlišných podmínek. V jiném prostředí, které skýtá hrůzy a strach o holý život. Přesto se nezastavil. Když se rozhoukají sirény, mnohdy už se ani lidé neběží schovat do krytů. Významné pomníky brání pytle s pískem a na náměstích připomínají tanky hrůzy války

Zelenskyj také zmínil, že po smrti ruského prezidenta Vladimira Putina je velká šance na ukončení války na Ukrajině. V takové chvíli se totiž země bude muset zabývat domácí politikou, a nikoliv zahraniční. „Autoritářský režim je hrozný, protože existuje velké riziko. Ale nemůže vše záviset na jednom člověku. Proto, když takový člověk zemře, všechny instituce se zastaví," řekl Zelenskyj. 

Kdy bude konec války?

Letterman položil prezidentovi i jednu z dalších pochopitelných otázek – kdy bude konec války? Zelenskyj ale vysvětlil, že nejde jen o klid zbraní. „Konec války pro nás bude, až získáme zpět své území. Nejde o zmrazení konfliktu, situaci, kdy nelétají drony. Válka skončí, až bude území osvobozené.“

Zelenskyj také přiznal, že na podpoře USA záleží, kdy válka skončí, neboť bez této pomoci by to pro ně bylo velmi těžké. Zmínil ale i svou ženu a znalosti svého syna, který se vzhledem k probíhající válce už naučil bez problému rozeznávat devět druhů zbraní.

A až válka skončí, pojede prý prezident k moři a dá si pivo.

Zdroj: Netflix, UNIAN

KAM DÁL: Seriál Případy mimořádné Marty: Tatiana Dyková jako Einstein v sukni a virální hvězda Nicky Tučková z klipu Rich Boy.

Klíčová slova: