Tato běžná jídla se mohou stát luxusním zbožím. Na vině jsou klimatické změny

Některé druhy potravin se mohou stát nedostupnými vlivem neustále se zvyšujících teplot a nedostatku srážek
 

To, jestli jsou určité potraviny považovány za přepychové nebo ne, se neustále mění. Závisí to na několika faktorech. Dokonce ani humr nebyl vždy považován za delikatesu, dříve na něj bylo nahlíženo jako na známku chudoby. Na své honosné postavení na restauračním menu se musel vypracovat. Hrozí, že to samé se stane s dnes běžně dostupným jídlem.

To, že si v restauraci objednáte humra, je považováno za jeden z největších gastronomických zážitků, nebylo tomu tak ale vždy. Na gurmánskou lahůdku se vypracoval až časem.

V 18. století byl humr považován za jídlo chudých a bohaté rodiny se mu obloukem vyhýbaly. Korýši byli na východím pobřeží USA tak hojní, že byli dokonce i používáni jako hnojivo a servírovali se ve věznicích.

Politik z Kentucky John Rowan se tehdy k této laskomině vyjádřil následovně: „Na schránky humrů kolem domu se pohlíží jako na známky chudoby a degradace.“

Jak se stal humr delikatesou

Tohoto korýše proměnil v luxusní jídlo až rozvoj železnic. Tamní provozovatelé vlaků se rozhodli podávat humra bohatým cestujícím, kteří nevěděli o jeho špatné pověsti. Ti si ho poté velmi rychle oblíbili a přivezli ho s sebou do svých měst, kde se poté objevil v nabídkách žádaných restaurací. Na konci 19. století už měl status delikatesy a ten mu již zůstal.

Co tedy určuje, které potraviny jsou luxusní zboží? Hlavní roli hraje nedostatek a jejich cena.

Dříve mezi přepychové zboží patřilo mimo jiné i spousta ovoce a zeleniny, kterého byl mnohem větší nedostatek, než je teď. Určité ovoce, jako např. jahody a maliny, bylo dostupné pouze v létě, dnes si ho ale můžeme koupit po celý rok a to jeho status honosného zboží zrušilo.

Luxusní potraviny budoucnosti

Z historického hlediska byla určitou známkou vyššího postavení i káva, čokoláda a koření, které si dnes můžeme zakoupit na každém rohu. Nicméně je tu možnost, že se honosný status těchto potravin v nejbližší budoucnosti opět vrátí.

Neustále se zvyšující teploty a nedostatečné množství deště mohou vše změnit v několika následujících desetiletích.

V májských civilizacích bylo na kakaové boby nahlíženo jako na měnu. Platilo se jimi dokonce i dělníkům za práci, ti je poté směňovali na trzích za to, co zrovna potřebovali. Španělští obchodníci přivezli kakao do Evropy, kde se stalo velmi populárním u královských dvorů.

Káva byla původně jen velmi málo známá delikatesa, která se používala během určitých náboženských rituálů v Ethiopii předtím, než ji v 17. století objevili obchodníci ze západu a začala se servírovat i v dalších zemích a eventuálně se rozšířila po celém světě.

Nyní se tyto a další potraviny opět stávají nedostatkovým luxusním zbožím kvůli klimatickým změnám. Některé z oblastí, kde se tyto potraviny dřívě pěstovaly, se stávají neplodnými vlivem neustále se zvyšujících teplot a nedostatku srážek, jak dokazují mnohé studie.

Zdroj: BBC

KAM DÁL: Přerušovaný půst: Podle vědeckých studií má blahodárný vliv na naše zdraví. Jak je to možné?