Suché popraskané ruce: S prevencí suché kůže na rukou vám pomůže několik jednoduchých kroků

Zkuste noční masku na ruce
  |   zajímavost

V zimě bývá naše pokožka nejsušší, to může vyústit až v popraskání kůže v místech, kde se nejvíce napíná, tedy mimo jiné i na rukou. Tomuto nepříjemnému a bolestivému stavu se lze naštěstí poměrně jednoduše vyhnout.

V zimě je jedním z nejčastějších důvodů suchých rukou nepříznivé počasí, kterému jsou každodenně vystaveny, jak na svém webu uvádí WebMD.

Tento nepříjemný stav ale může způsobit celá řada nejrůznějších faktorů, mezi které patří mimo jiné i časté umývání rukou mýdlem, mytí nádobí bez gumových rukavic a další. Ať už je ale důvod vzniku suché kůže na vašich rukou jakýkoliv, můžete se tohoto stavu zbavit a také předejít jeho návratu.

Dostatečná hydratace

Zejména na podzim a v zimě je naprosto stěžejní naše ruce dostatečně hydratovat, a to nejlépe hned několikrát za den.

Ideální je tedy si pořídit menší krém na ruce, který se vám bez problémů vejde do kapsy či do kabelky, a aplikovat ho na suchou kůži na rukou pravidelně několikrát denně, zejména hned po umytí rukou, které je může vysušovat, jak na svém webu uvádí Healthline.

Stres a ekzém

Lidé, kteří trpí ekzémem, by si měli dávat pozor na to, jaké míře stresu jsou vystaveni. Vysoká míra stresu totiž může vyústit ve zhoršení jejich kondice a v nepříjemné projevy ekzému mimo jiné i na kůži na rukou, jak dokazují studie.

Nezapomínejte na rukavice

Vystavení sychravému počasí může mít na naši kůži velmi nepříznivé dopady. Ideální je proto v chladném počasí nezapomínat na rukavice. Ochráníte tak vaše ruce před mrazem a navíc se zahřejete.

Noční maska na ruce

Skvělým způsobem, jak bojovat se suchostí rukou, je také noční maska na ruce.

Stačí vám jen si pořídit bavlněné rukavice (v drogerii či pracovních oděvech) a lehký hydratační krém a hydratační krém s hustou texturou, ideální je mimo jiné i obyčejná vazelína.

Před tím, než půjdete spát, si ruce namažte lehkým hydratačním krémem, nechte ho vsáknout a na něj navrstvěte hydratační krém s hustou texturou, nasaďte si bavlněné rukavice a nechte oba produkty působit přes noc.

Zdroj: WebMDHealthline

KAM DÁL: Jak zařídit, aby vám houby v lednici vydržely co nejdéle: Pozor na obal a místo.

Klíčová slova: