Děravý nůž: Překvapivý a neocenitelný kuchyňský pomocník

Snadnější krájení potravin zajistí nůž s děrovanou čepelí
18.01.2017 - 06:00   |  

V kuchyni se bez pořádného nože neobejdete. To vám potvrdí každý kuchař, každá hospodyňka, která doma chystá jídlo. Nůž, nástroj používaný na krájení, porcování, náš denní pomocník. Dá se na něm ještě vůbec něco vylepšit, aby sloužil ještě lépe, nebo bylo vše už vymyšleno?

Je lehký jako pírko, řeže jako břitva a téměř nic se na něm neuchytí díky zvláštnímu a vlastně úžasnému designu, díky kterému nůž zabírá o šedesát procent méně prostoru. Jestliže rádi vaříte, tak vás tento nůž nadchne.  První věcí, které jste si nejspíše u nože Air Blade všimli, je jeho zvláštní design s velkými dírami v čepeli.

Nízké tření – snadné krájení
Nůž je takto navržen právě proto, aby měl při krájení co nejmenší tření. Designeři se proto při navrhování nástroje snažili omezit je na minimum, až dospěli k tomuto výsledku.  Odstranili šedesát procent čepele, čímž podstatně zmenšili řeznou plochu. Nůž tak potravinami projíždí bez toho, aby na něm potraviny ulpívaly.

I ty nejlepší kuchyňské nože z ušlechtilé oceli jsou jako magnet pro produkty a většina z odříznutých kusů se drží na noži. Jednou z největších předností, kterou se nože Air Blade odlišují od ostatních, je to, že díky jeho odlehčené čepeli se na něj potraviny nelepí.

Projede sýrem jako máslem
Patrné je to například u krájení sýra. Každý, kdo ze sýrového bloku odkrajoval jednotlivé porce, ví, jaké je to trápení, jak se sýr při práci s nožem deformuje, jak na obyčejný nůž musíme silně tlačit, abychom sýr, který není nijak tvrdý, ukrojili. To způsobuje právě velké tření.

Tento nůž ale díky svým vlastnostem projede sýrem jako nic. Není tak nutné, abyste při krájení sýra vyvíjeli příliš velké úsilí, protože kousky sýra budou okamžitě odpadávat, což ocení zejména ženy kuchařky.

Krájí a nerozmačká
Díky tomu je Air Blade ideálním nožem pro krájení měkkých produktů, jako jsou rajčata, sýr, vařená zelenina a všechny druhy masa. S tímto pomocníkem budete moci krájet hladké kusy bez námahy. Dalším příkladem může být krájení vařených brambor.

Obvykle nemá ostrý kuchyňský nůž problémy s krájením vařených brambor. Problém však často nastává, když nůž rozmačká měkké brambory a vše uvízne na čepeli. To dokáže kuchaře pořádně namíchnout.

Děravý nůž je ideální na krájení sýra

Při použití nože s odlehčenou čepelí nakrájené kousky zůstávají vcelku a není místo, kde by mohlo jídlo uvíznout. A protože je nůž úžasně lehký a ostrý, tak nerozmačká měkké produkty, jednotlivé kousky zůstávají vcelku. Na talíři pak pokrm lépe působí a na své si přijdou také oči. Jíme přece také očima, že?

Pozor, není na všechno
S Air Blade můžete snadno připravit všechny druhy salátů, polévek, pochutin, masových pokrmů, pečených jídel a téměř vše, na co si jen vzpomenete. Je pohodlný pro řezání masa právě proto, že je tak lehký a kompaktní. Nůž je víceúčelový, ale nemusí být pro vás vhodný, pokud

  • neradi používáte lehké nože
  • s ním chcete dělat dezerty
  • chcete v mase řezat velké kusy kostí

    Takže jestli si chcete tento nůž pořídit s tím, že s ním budete připravovat úplně všechno, tak byste mohli být trochu zklamáni.