Zeman v Jincích označil Bakalu za nového Koženého

Zobrazit fotogalerii (9)
20.04.2016 - 13:58   |  

Prezident Miloš Zeman navštívil středočeský městys Jince a kontroverze jej doprovázela hned z několika důvodů. Jednak podle některých opomenul důležité gesto, jednak se nezapomněl ostře opřít do osoby jistého podnikatele...

Dopoledne společně se středočeským hejtmanem Milošem Peterou navštívil 13. dělostřelecký pluk. Poté si prohlédli vojenskou techniku a položili květiny k pomníku vojáka z jinecké posádky, který tragicky zahynul při cvičení v roce 2013. Zde se dočkal kritiky ze strany jednoho ze zdejších aktivistů za to, že jako vrchní velitel ozbrojených sil nesalutoval. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček označil poznámku za nemístnou.

Následovalo neveřejné jednání Miloše Zemana s jineckými zastupiteli. Poté se hlava státu přesunula na náměstí debatovat s občany. Setkání v přímém přenosu provázejí rovněž Ovčáčkovy komentáře. Zeman se během diskuse rozohnil na podnikatele Zdeňka Bakalu za prodej bytů OKD.

"Útočím na Zdeňka Bakalu už několik let. Tvrdilo se, že Zdeněk Bakala na OKD celkově vydělal sto miliard korun. To je docela slušné kapesné, z něhož si může dovolit vydržovat knihovnu Václava Havla nebo Hospodářské noviny, které jsou jinak ztrátové, aby alespoň měl nějakou hlásnou troubu, kterou bude ovlivňovat veřejnost,“ prohlásil Zeman a přirovnal cíl své kritiky k jiné kontroverzní osobnosti.

"Zdeněk Bakala je v podstatě nový Viktor Kožený a jediné, co mě trápí jako aktuální věc, je, že podle aktuálních informací OKD docházejí peníze a do měsíce už možná nebude mít ani na výplaty.“ Podle prezidentova názoru může situace v budoucnu vést k protestním akcím.
 

Jiří Ovčáček: Pražská delegace zůstala v kavárně

Následovalo neveřejné jednání Miloše Zemana s jineckými zastupiteli. Poté se hlava státu přesunula na náměstí debatovat s občany. Setkání v přímém přenosu provázejí rovněž komentáře mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka.

 

Beroun prezidentovi vystavil červenou kartu

Prezidentovu návštěvu v Berouně provázely 19. dubna silné protesty. Demonstrantů se na berounském Husově náměstí sešlo možná více než prezidentových podporovatelů. V davu zaznívala silná slova. Pokaždé, když prezident promluvil, mísil se pískot s potleskem. Dění na berounském náměstí jsme pro vás sledovali v online přenosu.

V reportáži se mimo jiné dozvíte, že prezident Barack Obama a britská královna zastávají podle Miloše Zemana pročínskou politiku. Berounský starosta Ivan Kůs zase zavzpomínal na návštěvu Berouna komunistickým prezidentem Antonínem Zápotockým. Podrobnosti najdete ve článku Pískot i nadávky: Miloš Zeman rozdělil Beroun. Na fotografie z prezidentovy cesty do Berouna a demonstrací se můžete podívat zde

Miloš Zeman zahájil svou cestu po Středočeském kraji v pondělí 18. dubna. Nejprve se setkal se členy zastupitelstva kraje a starosty obcí. Jeho cesta pokračovala do restaurace Pod Zámkem v Průhonicích. Poté se přesunul do závodu Sellier & Bellot ve Vlašimi, který si prohlédl a setkal se se zaměstnanci. Následovala prohlídka města Vlašim. První den prezidentovy cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru