Foto: Kuriozity ve středu Čech - sexistické prasátečko a raný kapitalismus v Čechách

A když vás neupálí, podíváte se aspoň ne extra-mega ohňostroj.
Zobrazit fotogalerii (68)
  |  

Tento týden otřásla středními Čechami sněhová kalamita. V jeden den napadlo několik centimetrů sněhu a bizarními situacemi na silnicích se to jen hemžilo. Lidé ve středu Čech mají ale smysl pro humor po celý rok. Ať už se jedná o smělé podnikatele nebo polovičatá řešení.

Když se chce, všechno jde. I autobus ve sněhu se rozjede. (Praha - Řepy)

Připomeňme si ještě jednou sněhovou kalamitu tohoto týdne. Nehody se množily jako houby po dešti a žádný autobus najednou nejel včas. V Řepích si s tím ale poradili. Když se autobus nemohl do strmého kopce rozjet, pohotoví cestující ho roztlačili. Za to posíláme do Řep jednoho zlatého fotokurioziťáka.

 

 

 

 

 

Propadlý kanál je stále propadlý. Jenom to teď není vidět. (Zbraslav)

Zůstaneme ještě chvíli v Praze. Ukazuje se totiž, že kreativita v řešení problémů se napříč městem značně odlišuje. Zatímco v Řepích problém ihned vyřešili, na Zbraslavi ho raději nevidí. A tak propadlý kanál jednoduše zakryli. Bezpečnost především.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Říká se, že samochvála smrdí. V tomto případě ale kreativitu oceňujeme. (Jince)

Kreativitou by v ideálním případě měli oplývat i ti, co vplují do podnikatelských vod. O tom, že divoká devadesátá léta byla skutečně jiná, jsme se přesvědčili v obci Jince. Místní firma Bobr je hvězda a nebojí se to říct nahlas. Jednoho fotokurioziťáka posíláme i do Jinců.

 

 

 

 

 

 

Slogan nelže. Nepovedený billboard protáhli úvalští truhláři už i našimi fotokuriozitami.

Náš další podnikatelský úlovek pochází z Úval. Na rozdíl od krásného, vtipného a vypointovaného sloganu Bobra aspiruje tento výtvor spíše na cenu sexistické prasátečko. Chápeme, zaujmout je důležité. Někdy by přesto neškodilo zapojit alespoň částečně to, čemu se říká šedá kůra mozková. 

 

 

 

 

 

 

Některými pokyny je moudřejší se neřídit. (Brdy)

U cedulí, nejapných nápisů a popisků také dnes skončíme. Vojenský újezd Brdy byl od 1. ledna otevřen veřejnosti. Nedaleko výše zmíněných Jinců jsme se ocitli přesně na hranici bývalého výcvikového území vojenských jednotek. Strašit muže, kteří nasazují životy v boji tím, že za čtyřicet let zemřou, když vykouří krabičku cigaret denně, je nesmysl. Vojáci se zjevně nechtěli omezovat ani v lesích. A tak pravděpodobně umazali zákaz z následující cedule, která nyní praví: "Kouřit a rozdělávat oheň v lese."

 

 

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru