Výrobna brambůrek v Nehvizdech zve místní na prohlídku. Ti stále chtějí, aby se odstěhovali...

Výrobna najela na zkušební provoz...
  |  

Výrobna brambůrek Tretter's testuje filtační zařízení, zápach ale vydává stále stejný a místním už dochází trpělivost. A to přes to, že výrobna se snaží o smír a zve místní na návštěvu provozovny.

Trettesr's nabízí prohlídku

„Pro ty kteří se nemohli dostavit si dovolujeme nabídnout otevření dveří naší provozovny ve středu 16.3.2016 od 14.00 – 18.00 hodin. Všechny zájemce provedeme výrobou, zodpovíme dotazy a jsme schopni dát k nahlédnutí veškerou schválenou dokumentaci příslušnými úřady ( Krajská hygienická stanice, Vak Zápy, Hasiče, Životní prostředí , smlouvy o odvozu použitého oleje a bio odpadu, atp.),“ nabízí Michael Tretter, majitel firmy. Problém se zápachem prý řeší: „K dnešnímu dni máme objednanou novou filtrační jednotku, která byla dnes zároveň prezentována Městysu Nehvizdy a v pondělí stavebnímu úřadu . Část zařízení je již ve výrobě , čekáme na dokončení zbylé části zařízení a instalaci.“

 

Zápach i budí ze spaní

Místní se však stále dívají na fungování v městysu skepticky: „Kdybyste viděli kolem destáté večer ten kouř a smrad! Máma bydlí v patře, takže ze střešního okna vše vidíme a bohužel i cítíme. Máma u toho okna spí a v noci ji ten smrad budí,“ stěžuje si třeba jedna z místních obyvatelek.