Konec! Seriál Dobré zprávy nezachránila ani talentovaná zrzka: Drahé kulisy se bortí jako domeček z karet

Natálie Halouzková
  |   osobnost

Když se na podzim rozhodla televize Prima uvést nový seriál Dobré zprávy, kam nasadila několik známých a oblíbených tváří, všichni čekali velkou bombu. Ta ale nakonec zřejmě spadla spíše na tvůrce než na diváky. Seriál, který byl v televizi zatím jen dvakrát, už je prý teď odsouzen k zániku. A dokonce se mělo opravdu rozhodnout o jeho konci. Doplatit by na to ale mohla představitelka hlavní role Natálie Halouzková, pro kterou to byla životní příležitost. Továrna na hvězdy, jakou byla Slunečná nebo ZOO, se ale zřejmě nekoná.

Vypadá to, že žádná sláva, jakou televize zažila u Slunečné a ZOO, se tentokrát nekoná. Klenot, na který se tolik spoléhalo, totiž selhal. Seriál Dobré zprávy má na ČSFD pouhých 24 %, a je tudíž 410. nejhorší. Příběh obyčejné holky z vesnice, která si na stáži v redakci splní svůj sen a prožije velké dobrodružství, nezaujal.

Továrna na hvězdy

Pro Natálii Halouzkovou to byla přitom životní šance. Šlo o její první velkou roli, od které si hodně slibovala. Pokud by se totiž divákům projekt nakonec zalíbil, mohla z ní být nová hvězda. Podobně „stvořil“ seriál Slunečná Evu Burešovou. Ačkoliv do té doby hrála, zpívala i něco málo natočila, až role Týny Popelkové ji vynesla do výšin a zajistila jí takovou fanouškovskou základnu, že se má kam vrátit, i kdyby na té mateřské byla několik dalších let. 

Stejný osud potkal také idola mnoha žen Marka Lamboru, který ztvárnil jejího partnera Janka Linharta a který dodnes čerpá z toho, jaké šílenství se kolem něj vytvořilo. Ačkoliv o své sociální sítě dnes Lambora už nijak zvlášť nepečuje a z televizního prostředí se stáhl, doteď dostává zajímavé role v divadlech, má několik lukrativních spoluprací a léto si bez ostychu užil surfařením v Portugalsku. 

Promarněná životní šance

Pro Natálii je tak hlavní role ve skomírajícím projektu zřejmě cestou do záhuby. O místo na slunci bude muset bojovat znovu. Diváci si ji mohli pamatovat jako hvězdu redakce, teď ale bude mít plné ruce práce, aby svou reputaci napravila. A to navzdory tomu, že roli Báry hraje opravdu dobře a předvedla, že se v ní skrývá velký talent. 

Vladimír Polívka přitom v nedávném rozhovoru pro iDNES.cz přiznal, že realizace seriálu nebyla vůbec levná záležitost. Do Dobrých zpráv televize investovala dost peněz. Děj se díky tomu odehrává v nových kulisách, hrají tam noví, neokoukaní herci. Také to prostředí, zákulisí televizní práce, je nové a mohlo by být osvěžující,“ doufal ještě před začátkem. Nakonec se ale dost mýlil. 

Díly jsou předtočeny

Podle serveru extra.cz se na začátku tohoto týdne mělo rozhodnout o konci seriálu. A to hlavně kvůli špatným recenzím a mizerné divácké sledovanosti. „V současné době dokončujeme aktuální sérii seriálu Dobré zprávy. Příběhy hlavních hrdinů mají uzavřený děj a prozatím neuvažujeme o natáčení pokračování,“ sdělil webu PR mluvčí Josef Ducký. 

Na obrazovkách tak o seriál zatím nepřijdeme, že by však měl nějaké pokračování, to je jen bláhové předpokládat. O počtu dílů můžeme také jen spekulovat, lze však mluvit o pouhých desítkách, které se na televizních obrazovkách pravděpodobně objeví. A pokud, tak zřejmě už v jiném čase než v lukrativní osmé hodině ve středu večer. 

Vypadá to, že divákům chybělo nějaké to další milé prostředí. Ať už statku, nebo zoologické zahrady. V Dobrých zprávách šlo totiž už v prvních dvou dílech o intriky, povrchnost a zákulisní šarvátky. Vrcholem bylo, když hlavní hrdinka hned v úvodu dostala v přímém přenosu dortem do obličeje. Prý jako křest ohněm.

Zdroj: seriál Dobré zprávy, Instagram

KAM DÁL: Agáta Hanychová má konkurenci: Influencerka A.N.D.U.L.A v show Holčičky zabodovala. Teď by ráda vlastní pořad.