Uzavírka dvou mostů v Bystřici omezí dopravu na půl roku

Most v Bystřici vedoucí nad silnicí I/3 se bude půl roku opravovat
24.02.2017 - 08:30   |  

Na značné komplikace v dopravě se od března musí připravit řidiči z Bystřice, Benešova a okolí. Komplikovaná bude i přeprava autobusy do zaměstnání. Dopravní omezení si vyžádá dlouhodobá rekonstrukce dvou mostů v Bystřici na frekventované silnici II/111. Uzavírka obou mostů potrvá do konce října.

Dlouhodobě uzavřená silnice v ulici K Nesvačilům vedoucí přes hlavní tah na Tábor a České Budějovice (I/3) a ulice K Líšnu s mostem přes Konopišťský potok jsou regionálně významné silnice, kterými je zajišťována dopravní obslužnost včetně hromadné dopravy. Za opravu mostu přes silnici I/3 zaplatí Středočeský kraj 80 milionů korun. Druhý z mostů přijde majitele komunikace na necelých 25 milionů.

Objížďky a omezení
Objízdná trasa při uzavírce mostu v ulici K Nesvačilům povede oběma směry po silnicích třetí třídy a bude měřit pět kilometrů. Řidiči nákladních automobilů budou omezení v místě podjezdu pod silnicí č. I/3 a železniční tratí výškou 3,0 metry. Druhá z objížděk měří tři kilometry, je vedena rovněž po silnicích třetí třídy a je určena vozidlům do 7,5 tuny.

Objízdná trasa pro nákladní auta jedoucí ve směru Divišov – Nesvačily, případně Tábor, je vedena od křižovatky silnic II/111 a II/112 po silnici č. II/112 přes Benešov a dále po silnici I/3.

Tudy následujících sedm měsíců neprojedete

Velké změny v autobusové dopravě
Občanů Benešova by se uzavírka měla přímo dotknout jen okrajově převedením části nákladní dopravy na trase Divišov – Nesvačily po silnicích druhé třídy přes Benešov. Významněji se však může dotknout řidičů a osob dojíždějících z Bystřice do Benešova autobusovými linkami ČSAD Benešov.

Pro vybrané linky bude přemístěna autobusová zastávka Bystřice náměstí a vznikne nová zastávka Bystřice-přeložka. Na těchto spojích nebudou obsluhovány autobusové zastávky v Bystřici na náměstí, u školy, železniční stanice a Líšno rozcestí. Na linkách jedoucích do Benešova, Jankova, Votic, Sedlce-Prčice, Křečovic, Miličína, Zvěstova a Prahy bude po dobu uzavírky platit objížďkový jízdní řád.

Vzhledem k náročnosti stavby a nutnosti výluk na železničním koridoru předpokládá správce komunikace nejdříve realizaci mostu přes Konopišťský potok.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru