Červená řepa: Je čas zasadit krvavý elixír mládí

Červená řepa patří k nejzdravějším potravinám
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Červená řepa je jednou z nejléčivějších potravin. Přezdívá se jí krvavý elixír mládí. Kromě toho, že obsahuje spoustu životodárných látek, je vynikající také v kuchyni k přípravě salátů, pomazánek a zeleninových polévek. Chceme-li udělat něco pro své zdraví, je třeba řepu zasadit právě teď, v dubnu.

Červenou řepu znali lidé už ve starověku, nekonzumovali ale její bulvy, jen mladé listy. Na těch si můžeme pochutnat i dnes, přidávají se do salátů, do polévek, mohou se upravit stejně jako špenát. A snadno si lze z listů rostliny červené řepy udělat koření - listy usušíme a pak je můžeme dávat nejen do polévek, ale i do omáček na dochucení, třeba místo soli. Obsahují zejména hodně vitaminu C, beta-karoten, vápník a železo.

Zpomaluje stárnutí a pomáhá těhotným

Díky velkému obsahu draslíku má řepa velký význam při tvorbě vazivových tkání a kostí a pružnosti cévních stěn. Snižuje krevní tlak a má vliv na nervovou soustavu. Dále regeneruje lidský organismus a zpomaluje stárnutí, kvůli tomu je pokožka mladší. Červená řepa také působí proti zavodnění organismu.

Mezi další látky, které červená řepa obsahuje, patří kyselina listová. Ta je důležitou látkou v těhotenství pro správný vývoj plodu a snižuje možnost potratu. Dále kyselina listová pozitivně ovlivňuje činnost srdce a kardiovaskulární systém. Nejvíce kyseliny listové nalezneme v syrové červené řepě. V tepelně upravené řepě je jí tak polovina.

Onkologický pomocník, který upraví činnost jater a žlučníku

Pro obsah antokyanů a jejich schopnosti likvidovat volné radikály je řepa doporučována jako prevence proti rakovině. Je ovšem velice užitečná i při léčbě nádorů a po jejich rekonvalescenci. V tomto případě je nejdůležitější čerstvá šťáva z červené řepy, která by se měla pít třikrát denně po 100 ml nebo používat červenou řepu v syrovém stavu. Jako prevenci rakoviny by se měla červená řepa jíst minimálně jednou týdně nebo jednou týdně pít šťávu z červené řepy. Důležitá je konzumace syrové řepy, vařená řepa už neobsahuje cenné látky.

Řepa obsahuje velké množství vlákniny, proto upravuje vyměšování a likviduje jedovaté látky ve střevech. Je dobrá pro ty, kteří trpí zácpou. Mezi její další účinky patří produkce trávicích šťáv a podpora činnosti jater a žlučníku.

Kardiakům pomáhá, diabetici raději ne

Pro ostatní je vynikajícím a nenahraditelným zdrojem minerálů a vitaminů. Konzumace řepy pomáhá na snížení krevního tlaku, upravuje srdeční puls a posiluje nervový systém. Křemík v ní obsažený je na pevné kosti, vlasy a nehty, má také velké množství vápníku, hořčíku, železa a také zinku.

Řepa obsahuje totiž sedm až osm procent přírodního cukru. Proto je na místě varování diabetikům - ti by měli být s konzumací červené řepy velmi obezřetní. A ještě jedna výjimka: Pro ty, kteří trpí močovými kameny, také moc vhodná není, obsahuje kyselinu šťavelovou, která močové cesty dráždí.

Nenáročná na pěstování

Červená řepa je poměrně nenáročná rostlina, a tak je prakticky každý schopen vypěstovat si ji sám na vlastní zahradě. S výsevem se začíná zpravidla během druhé poloviny dubna a v květnu, sklízet pak můžeme po 60 až 140 dnech v závislosti na odrůdě. Ideální je pro ni mírně zásaditá půda s dostatkem živin a pravidelným přísunem vláhy. Nijak jí nevadí přímé slunce, ale moc jí nesvědčí půdy kyselé a štěrkovité.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru