Online přenos: Miloš Zeman v Berouně

Prezident ČR Miloš Zeman a hejtman Miloš Petera na setkání se členy Zastupitelstva Středočeského kraje a starosty obcí.
Zobrazit fotogalerii (8)
19.04.2016 - 06:00   |  

Hlava státu se vydala na cestu po Středočeském kraji. Prezident nyní zamířil do Berouna. Prezident Miloš Zeman se setká s představiteli města i občany. Formuje se několik protestních akcí, jejichž účastníci hodlají vyjádřit své antipatie panu prezidentovi.

 

K zadnímu vchodu Městského úřadu Beroun přijela před několika minutami prezidentská kolona. Prezident Miloš Zeman vystoupil z vozu společně se středočeským hejtmanem Milošem Peterou. Společně se přivítali se starostou města Beroun Ivanem Kusem. Prezident se poté odebral na setkání se zastupiteli města Berouna.

Cestu prezidenta provázejí přísná bezpečnostní opatření. Na místě je řada policejních vozů, motorek i strážníků v ulicích. Na náměstí přichází čím dál více lidí. Podporovatelé od demonstrantů nejdou v tuto chvíli příliš rozeznat.

„Přijela jsem, protože naši republiku táhne doleva,“ sdělila nám jedna z účastnic demonstrace Martina Janoušová z Dobřichovic. Na Facebooku se demonstranti formovali pod hlavičkami událostí Nejsme ovce nebo Výlet do Berouna a zdravice prezidentovi. 

Demonstanti budou mlčet

Demonstranti se sešli v 14:15 na nádraží v Berouně, odkud se přesouvají do centra města. Plánují novou cílevědomou taktiku protestu. Nechtějí prezidentovu návštěvu Berouna nijak narušovat. V co největším počtu lidí se pokusí postavit za pódium a rozvinout transparent. Poté nebudou provolávat žádná hesla, zkrátka budou mlčet. Jakmile prezident domluví a sleze z pódia, otočí se a odejdou.

Miloš Zeman zahájil svou cestu po Středočeském kraji v pondělí 18. dubna. Nejprve se setkal se členy Zastupitelstva kraje a starosty obcí. Jeho cesta pokračovala do restaurace Pod Zámkem v Průhonicích. Poté se přesunul do závodu Sellier & Bellot ve Vlašimi, který si prohlédl a setkal se se zaměstnanci. Následovala prohlídka města Vlašim. Záběry z jeho dosavadní cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ve středu 20. dubna zavítá prezident do městysu Jince. Zde navštíví dělostřelecký pluk JASELSKÝ a setká se opět jak s představiteli města, tak s místními občany.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru