Více záchranek pro Sedlčansko. Lidé se musí včas dostat do okolních nemocnic!

Na Sedlčansku chyběl sanitní vůz pacienti se neměli jak dostat do nemocnice
  |  

V reakci na uzavření interny sedlčanské nemocnice posílila od ledna středočeská záchranka výjezdovou základnu v Sedlčanech. Zajistila tak včasný převoz pacientů na interní oddělení nemocnic v Příbrami a Benešově.

Od začátku týdne jsou tak v Sedlčanech přes den k dispozici tři posádky, z toho jedna posádka rendez-vous (RV) a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci (RZP). V noci slouží dvě posádky, jedna posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jedna posádka rychlé lékařské pomoci (RLP).

Vedení kraje ručí za převoz pacientů
"Analýza situace v posledních týdnech minulého roku ukázala, že by na Sedlčansku kvůli potřebným převozům jeden sanitní vůz chyběl v průměru na dvě hodiny denně. Proto jsme se rozhodli posílit přes den výjezdovou základnu v této oblasti o jednu posádku rendez-vous," vysvětlil náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Martin Kupka.

"Garantujeme tak lidem ze Sedlčanska, že o ně bude postaráno a že jim v krajských nemocnicích poskytneme potřebnou kvalitní péči," uvedla hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná.

S převozem pacientů pomůže i Krásná Hora
"Vypomáhat s převozy však bude připravena i výjezdová základna v Krásné Hoře," doplnil ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Provozovatelem sedlčanské nemocnice je společnost Mediterra-Sedlčany, která je členem skupiny Vamed Mediterra. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel už v prosinci řekl, že pro město je zavření interny špatnou zprávou. Rada města podle něj s touto situací nesouhlasí, ale nemůže ji nijak změnit.