Vincentka - fungující lék našich babiček. Jak předejít chřipce. POSTUP LÉČENÍ

Kudy teče, tudy léčí
  |  

Právě vrcholí chřipková epidemie. Lidé však trpí i na záněty průdušek, laryngitidy, angíny nebo rýmu. Lékaři jako prevenci radí očkování. Když nemoc vypukne, předepíší léky. Existuje však i přírodní medicína našich babiček až s téměř zázračnými účinky. Její jméno je – Vincentka.

 

Pamatuji se, že když jsem v mládí dostal rýmu, chřipku nebo angínu, uvařil mi otec léčivý lektvar. Horké mléko s medem a Vincentkou. Nechutnalo mi to, bylo to odporné, ale vypít jsem to musel. "Víš, jak je to zdravé?“ kladl mi na srdce táta, který sám zřejmě zděděný recept při nachlazení užíval.

Léčba Vincentkou
Jak pomáhá minerálka, pokud již nemoc dýchacích cest propukne? Kromě propláchnutí dutin (respektive stříkání sprejem) a kloktání, se Vincentka aplikuje i vdechováním. Na inhalování jsou nejlepší originální inhalátory, které jsou dostupné v lékárnách. Zkusit můžete i její aplikaci přes vyvíječ páry. Pomůže však i improvizované vdechování ohřáté Vincentky nad hrncem s hlavou překrytou ručníkem nebo pobyt v kuchyni, kde ji déle vaříme v odkrytém hrnci.

Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech. Vincentka je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce, chronickém zánětu slinivky.

Minerální voda z přírodního léčivého zdroje Vincentka se svým osmotickým tlakem velmi blíží osmolaritě lidské krve

Minerálka jako prevence
Tato minerálka je léty osvědčená a pomáhá hlavně při prevenci. "Před onemocněním stačí alespoň dvakrát denně preventivně propláchnout nosní dutiny a vykloktat si hrdlo. Nejlépe večer po umytí zubů před spaním a ráno po probuzení při čištění úst, nebo i před odchodem z domu. Ne každý si umí dutiny správně propláchnout a problémem jsou také děti – a jejich neochota to dělat,“ doporučil  bývalý ředitel Lázní Luhačovice Jan Šumšal.

Nakonec je třeba si vstříknout trochu Vincentky i do vyčištěných dírek, aby se vytvořil ochranný povlak. "Viru trvá určitou dobu, než se začne rozmnožovat. Prevence může zamezit šíření nemocí a také při jejich vypuknutí přináší aplikování Vincentky úlevu z uvolnění dýchání."

Jak a proč Vincentka funguje
Oxid uhličitý a soli v této minerálce obsažené rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil. Obecně lze říci, že Vincentka je nejlepší podpůrný prostředek pro uvolnění dýchání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest a alergiích. Příznaky těchto onemocnění trvají zpravidla týden, dva a někdy i více, jde tak o velmi významnou pomoc, která umožňuje tělu, aby se zaměřilo na boj s původcem infekce.

 

Pomáhá i alergikům

Takové ranní a večerní čistící rituály znají dobře i alergici. I jim minerálka přináší úlevu a možnost volně dýchat. Na rozdíl od nosních sprejů na lékařský předpis neobsahuje Vincentka žádné kortikoidy ani návykové látky. Lze ji používat spolu s lékařem předepsanými nosnými spreji a s její pomocí si pacient může nejprve vyčistit dutiny a až potom aplikovat předepsaný sprej s účinnými látkami. K dosažení stejného účinku tak nemusí používat velké množství léčiv.