Chřipková epidemie na Benešovsku dále roste, řádí hlavně na jihu kraje

Chřipková epidemi ani v únoru neustupuje
  |  

Téměř o pětinu vzrostla v pátém týdnu tohoto roku nemocnost u akutních respiračních onemocnění na Benešovsku. Počet nemocných se pohybuje kolem 2 tisíc na 100 tisíc obyvatel, což je nad hranicí epidemie. Benešovská nemocnice je dále pro návštěvy uzavřena, a to až do odvolání.

Zatímco na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Berounsku zaznamenali pokles počtu chřipkových onemocnění v rozmezí od 10 do 17 procent, největší nárůst a nejvíce případů chřipky evidují zdravotníci na Příbramsku a Praze-západ, kde je nad 2 200 případů chřipky na sto  tisíc obyvatel. Naopak nejnižší nemocnost zůstává v okrese Beroun a v samotné Praze, kde na sto tisíc lidí připadne "jen" třináct set nemocných.

Epidemie chřipky - v kraji má na kontě 5 obětí
"V pátém kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán oproti minulému týdnu mírný pokles celkové nemocnosti akutních respiračních infekcí o 1,3 %. Celková nemocnost činila 1 759 onemocnění na sto tisíc obyvatel," uvedla ředitelka protiepidemiologického odboru KHS Lilian Rumlová.

Od začátku chřipkové sezony 2016/2017 evidují krajští hygienici 12 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou a pět lidí chřipce podlehlo. Nově byl vyhlášen zákaz návštěv v nemocnici Nymburk.

Nejvíce nemocných chřipkou je na Praze-západ a na Příbramsku

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru