Knihovna v Benešově půjčuje elektronické knihy. Stane se e-kniha hitem budoucnosti?

Internet je v benešovské knihovně už roky samozřejmostí, teď přibyla e-kniha
  |  

Městská organizace jde s dobou a zapojila moderní technologie. Čtenáři tak nemusí už nosit domů těžké knižní svazky. Elektronické knihy nabízí k výpůjčce Městská knihovna Benešov ve spolupráci s portálem e-Reading. 

Díky této službě mají čtenáři přístup k současné produkci českých nakladatelů, včetně novinek a bestsellerů.

Široká a pestrá nabídka e-knih
V nabídce e-knih benešovské knihovny je téměř šest stovek nejrozličnějších titulů. Od detektivek přes klasiku po životopisné knihy či odborné publikace. Stačí jen rozkliknout, zvolit formát stahování a pak už můžete číst ve svém zařízení. "V nabídce je hodně knih z povinné školní četby, takže studenti, neváhejte využít tuto službu,“ láká pracovnice knihovny k využití služby cílící na mladší čtenáře.

"Vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách. Nabízíme čtenářům k zapůjčení tři kusy čteček, číst je možné i v telefonech a tabletech s operačním systémem Android prostřednictvím aplikace eReading.cz," uvedla ředitelka benešovské knihovny Dana Vykouková. Za tuto službu čtenáři nic neplatí, poplatky platí knihovna.

Jak na to?
Služba výpůjčky elektronických knih a jejich nabídka je dostupná z online katalogu knihovny a čtenář si může vypůjčit maximálně dvě elektronické knihy v jedné výpůjčce na dobu tří týdnů. Výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit, nevztahuje se na ni proto upomínka. Po uplynutí této lhůty se kniha automaticky znepřístupní a kniha automaticky ze zařízení zmizí.

"Před prvním vypůjčením e-knihy je třeba být registrovaným čtenářem knihovny, mít uvedenou platnou mailovou adresu a založit si účet se shodným mailem, který je uveden na účtu knihovny," upřesnila ředitelka Městské knihovny Benešov.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru