Ženu z hořícího bytu na Vinohradech museli vytáhnout hasiči oknem

Dvanáct lidí museli při zásahu v domě na Vinohradech hasiči evakuovat
29.01.2017 - 13:54   |  

Nedělní ráno bylo dramatické pro ženu bydlící v bytě v Šumavské ulici na pražských Vinohradech a další obyvatele domu. V podkrovním bytě ženy vypukl požár a jí nezbylo, než volat z okna o pomoc. Naštěstí jí pomohli sousedé, kteří uvědomili tísňovou linku.

Na místo vyjely nejbližší hlídky PČR včetně velitele policie z PMJ Praha, posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP, velkokapacitní speciál Atego ZZS HMP a také jednotky HZS Praha ze stanic Centrála a Strašnice a JSDH Praha – Dolní Měcholupy. Velení zásahu si na místě převzal řídící důstojník HZS Praha, který ho v průběhu zásahu předal veliteli čety z centrální stanice.

Dvanáct lidí museli hasiči evakuovat

V centru Prahy hořel podkrovní byt, hasiči využili mimo jiné také speciální zařízení Cobra. Hasiči z centrální stanice po svém příjezdu začali s hasebními pracemi a zároveň se pomocí nastavovacího žebříku dostali do okna přízemního bytu, kterým vytáhli ženu. Ta byla předána preventivně do péče záchranářům.

Po příjezdu dalších jednotek ze Strašnic a Dolních Měcholup byla profesionálními jednotkami zahájena evakuace domu, přičemž ven bylo vyvedeno 12 osob. Chodba domu byla odvětrána pomocí přetlakové ventilace. Hasiči navíc museli prohlédnout celý dům, jestli v něm nejsou nějaké zakouřené byty, případně nějací zranění lidé.

Proč hořelo, se vyšetřuje

Dolnoměcholupská dobrovolná jednotka nebyla na místě potřeba, a proto po několika minutách odjela zpět na základnu. Po likvidaci požáru se mohli evakuovaní lidé vrátit zpět do svých domovů. Příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru