Podnikatelům se daří nejlépe v Benešově. Jaká jsou další místa byznysu zaslíbená?

Popáté si odnáší prvneství v anketě Město pro Byznys mezi středočeskými městy Benešov
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Nejlépe se ve Středočeském kraji podnikatelům daří v Benešově. Dokládají to výsledky ankety Město pro byznys, v níž Benešov znovu obhájil loňské prvenství. Dobře si v anketě ale vedla i další města regionu. Votice skončily na páté příčce, Vlašim byla dvanáctá.

 

V komplexním, ojedinělém a rozsáhlém srovnávacím výzkumu Město pro byznys jsou sledována různorodá kritéria, například míra nezaměstnanosti či cena vodného a stočného, přičemž jde o oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy.

Páté vítězství v devíti ročnících

Právě nízká míra nezaměstnanosti, vstřícný přístup veřejné správy, úspěšnost při získávání dotací z EU, vysoký podíl podnikatelů, to jsou jen některé z četných srovnávacích kritérií, se kterými si šestnáctitisícový Benešov mezi středočeskými městy poradil nejlépe.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Nejlepší webové stránky města

Podnikatelsky nejpřívětivější město ve Středočeském kraji, Benešov, dosáhlo vynikajících výsledků v obou těchto oblastech a stejně jako loni se může pyšnit titulem Město pro byznys. Pořadí výzkumu se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Benešov dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků jak v oblasti podnikatelského prostředí, tak přístupu veřejné správy.

Za obhajobou benešovského vítězství se skrývá především vysoký podíl podnikatelů, nejnižší náklady na dluhovou službu, vysoký podíl kapitálových výdajů a dotací získaných z Evropské unie či nízká nezaměstnanost. Benešovská radnice však neboduje pouze v hospodářských ukazatelích. Důkazem toho je i první místo v hodnocení obsahu webových stránek z pohledu podnikatele.

Region atraktivní pro investice

V rámci devátého ročníku soutěže Město pro byznys Agentura CzechInvest vyhlásila novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Soutěžící obce, města i svazky obcí v ní byly hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Hodnocen byl také přístup radnice ke kvalitě výuky na základních školách, investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podpora podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů.

"Chceme touto kategorií zdůraznit, jak je důležité, aby města byla připravena na nové investory i rozvoj existujících podniků. Pro příznivé podnikatelské prostředí je také nutná nabídka vhodných podnikatelských nemovitostí. My oceňujeme města, která se vedle průmyslových zón soustředí i na podporu technického vzdělání a přípravu pracovní síly. Tedy doprovodnou infrastrukturu, kterou považujeme za stejně důležitou," uvedl Jakub Hudec, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest pro Prahu a Středočeský kraj.

 

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru