Wohnouti navštíví Berounského medvěda

Kapela je známá i díky textům svých písní. Mezi největší hity patří Svaz českých bohémů, Gastrosexuál nebo Ó Gramofón.
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Slavná kapela zahraje v Berouně v rámci charitativního koncertu. Dorazí i Vojta Kotek.

Celebrity i „místňáci“

Nikoliv medvědy z Večerníčku, ale pivovar Berounský medvěd poctí svou návštěvou svérázná česká kapela. Před nástupem hvězd večera publikum rozehřeje herec Vojta Kotek se svým rockovým uskupením Th!s, s nimiž Wohnoutům letos „nepředskakuje“ poprvé.

Další předkapelou je pětice místních mladíků Sam-ou-hell ze Zdic. Na scéně se objeví také Try duby, jejíž členové pocházejí pro změnu z Prahy – východ (Kozojed, Vyžlovky či Květnice) a označují sami sebe jako představitele „veselého punku“.  

Věřili byste, že od doby, kdy se Vojta Kotek proslavil komedií Snowborďáci, uběhlo již jedenáct let?

K jídlu budou „medvědí hamburgery“

Atraktivní prostory poskytl koncertu pivovar Berounský medvěd. Kvůli kapacitě návštěvníků se nebude hrát ve vnitřních prostorách pivovaru ale na dvoře, kam se vejde zhruba desetkrát více diváků.

Restaurace bude otevřená, pivovar nicméně počítá s tím, že na dvůr ještě umístí stánky. „Venku přibudou ještě dvě výčepní místa. V restauraci necháme na čepu všechny piva, u stánků to omezíme na světlou jedenáctku a jedenáctku medovou. Uvidíme podle počasí, zda k nim přidáme ještě jeden druh,“ sdělila nám majitelka pivovaru Hana Mayerová.

„Počítáme s tím, že budeme grilovat a nabídneme návštěvníkům výběr od klobás až po steaky. Máme připravenou specialitu, kterou vymyslel náš kuchař. Chce dělat tzv. medvědí hamburgery,“ svěřila se nám paní Mayerová. Recepturu kuchař důkladně tají až do vypuknutí koncertu.

V pořádání koncertů nejsou v Berounském medvědovi žádní začátečníci. Na fotografii je kapela Brutus, která si podle Hany Mayerové již stačila v Berouně získat poměrně silnou fanouškovskou základnu.

Peníze na dobrou věc

Výtěžek z koncertu putuje do občanského poradenského střediska Dobromysl, v němž poskytují sociální služby dětem i dospělým se zdravotním postižením. „Peníze půjdou na provoz organizace a zkvalitnění péče,“ sdělila ČtiDoma za středisko Michaela Lejčková. 

Wohnouti rovněž zahrají 29. října v Lucerně na koncertu k 55 letům působení na scéně Evy Pilarové. Umělkyně se o vystoupení v Lucerně rozpovídala v tomto rozhovoru: Eva Pilarová o výstavách a galakoncertu.

Wohnout pro Dobromysl

18.09.2015 - 11:30

Beroun - Kapela Wohnout zahraje v Pivovaru Berounský medvěd už v pátek 18. září. Předkapely Try Duby a Sam-Ou-Hell se představí už od 16:30, Wohnouti začnou ve 21 hodin. Datum konání: 18. 9. 2015 začátek od 15:30, délka 8.5 hodin Místo konání: Pivovar Berounský medvěd, Tyršova 135 , 26601 Beroun Organizátor...
Více o akci


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru