Tip na víkend: Houbaři, koncert vážné hudby i trochu jiné umění

Součástí řevnického Houbyfestu budou například i závody v houbaření.
  |  

V Berouně stále slaví 750 let města. V Kladně vzdávají holt odlišnostem. A v Řevnicích budou adorovány houby.

Nadcházející víkend se koná v regionu takové množství akcí, že by je stíhal jedině naklonovaný tým reportérů. Vybrali jsme pro vás proto alespoň některé z nich, které si zaslouží pozornost.

Houbyfest - brzký budíček, za odměnu vaření s kuchařem Edwarda Nortona

Festival o houbařích a houbaření v Řevnicích začíná pekelně brzo. Kdo se bude chtít zúčastnit závodu v houbaření, musí být již v sedm ráno připraven na startu. Vítěz následně může porovnat své síly v kuchyni se šéfkuchařem Martinek Polačkem, který vařil pro Edwarda Nortona nebo Sheryl Crow.

Pro toho, který houby raději konzumuje, než hledá, se vyplatí zamířit rovnou za ochutnávkou na řevnické náměstí. Případně si zde může zasoutěžit o nejlepší řez do buřtu. Do dění se zapojí i místní kino, v němž hodlá besedovat režisér Tomáš Vorel. V Lesním divadle zase vystoupí Kašpárek v rohlíku.

Houbyfest Řevnice

19.09.2015 - 07:00

Řevnice - Oslava houbaření a přírody se uskuteční dne 19. 9. 2015 v Řevnicích u Prahy. Ti, kteří si chtějí přivstat, se mohou zúčastnit závodu v houbaření, který odstartuje v 7 hodin ráno v přilehlých Brdských lesích. Zájemci se mohou přihlásit na info@foodevent.cz nebo telefonicky na 776 312 538. Na náměstí...
Více o akci

Kladno - umění jiné, ale o to hezčí

Festival netradičního umění v Kladně pod názvem Taška fest již začíná v rozumnější hodinu. Po slavnostním zahájení v 10:00 obsadí Zámecké zahrady se svými vystoupeními handicapovaní umělci. V Kavárně bez konce souběžně poběží ozvěny filmového festivalu Mental power Prague.

O tom, proč je letošní ročník o něco chudší, jsme psali ve článku Handicapovaní umělci dostali červenou. I přes komplikace s financováním sehnali organizátoři z Taška Kladno Mária Bihári jako hlavní hvězdu a účast si slibují dokonce větší než loni.

Taška fest

19.09.2015 - 10:00

Kladno - Stejně jako vloni touto dobou, se chystá v Kladně 19. září festival netradičního umění s názvem Taška Fest. Cílem festivalu je přiblížit umění trochu jiné. Tvoří ho umělci s mentálním, kombinovaným, tělesným či jakýmkoli postižením. Těšit se můžete například na oceněné snímky z letošního ročníku...
Více o akci

V Berouně se večer hoďte do gala

Berounští si na kulturu počkají až do brzkých večerních hodin. Čekání by se však mělo vyplatit. Do města zavítá Hradní stráž a Policie ČR. Galakoncert pod širým nebem bude jedním z hudebních vrcholů oslav 750. výročí od první písemné zmínky o městě Beroun. 

Kulturně nenaladěné občany možná nepotěší dopravní komplikace spojené s koncertem. Galavečer proběhne na náměstí, které se v jeho průběhu od 17 do 20 hodin pro auta zcela uzavře.

Promenádní galakoncert Hradní stráže v Berouně

18.09.2015 - 17:00

Beroun - V sobotu 19. září do Berouna zavítá Hudba Hradní stráže a Policie ČR na promenádní galakoncert pod širým nebem. Pro návštěvníky budou připravena místa k sezení. V úvodním bloku od 17 hodin zazní fanfára složená skladatelem Janem Schneeweisem, kterou před padesáti lety věnoval městu. O průvodní...
Více o akci


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru