TOP 5 týdne: Blázniví lidé, splašení koně, nadšení pivaři a ještě více zvířátek a nesportovců

Autor článku ve svěrací kazajce.
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

Co zajímavého se urodilo v regionu v průběhu minulého týdne? Lidé se například učili toleranci, hasiči práci s koněm, pivaři měli možnost objevit nová místa, kde ještě nedegustovali a srovnat se, jak jsou na tom v porovnání se sousedy v počtu vypitých piv.

Redaktor ČtiDoma ve svěrací Kazajce

Na Designblok do Průmyslového paláce na pražském Výstavišti dorazila i psychosociální organizace Fokus. Představila moderní možnosti péče o psychicky nemocné. Našeho redaktora Michala Štingla nicméně zaujala především temná stránka psychiatrie. Ve svěrací kazajce vypadal nadmíru spokojeně. Více ve článku Svobodná psychiatrie se představuje na Designbloku.

Odchyťte si toho lichokopytníka

Koní v české republice stále přibývá. V roce 2013 se jejich počty dostaly přes 80 tisíc. Při takovém množství koníků často dochází k nehodám, v nichž figurují v hlavní roli. Koně mnohdy někam zapadnou, shodí jezdce a poté volně pobíhají nebo se vybourá neopatrný řidič s koněm v přívěsu. K odchytu zraněných a vyděšených zvířat jsou poté voláni hasiči. Zkušení krotitelé požárů na koni mnohdy nikdy neseděli. Jančící půltunové zvíře přitom vyděsí i otrlého veterináře. Hasiči proto absolvovali výcvik pod vedením Kateřiny Chloupkové, v němž se učili s koňmi správně zacházet. Více ve článku Když kůň děsí požárníky více než oheň.

Kateřina Chloupková vyjádřila k hasičům zasahujících v krizových situacích s vystresovaným koněm svůj obdiv. "Není to lehké ani pro zkušené koňáky," uznává.

Týrají zvířata a ještě za to dostávají peníze

Trochu smutnějším příspěvkem na téma zacházení ze zvířaty, byl článek o lidech, kteří kvůli své poruše hromadí zvířata. Jde jim přitom o to nashromáždit co největší množství zvířat, nikoliv se již o nebohé tvory postarat. Paradoxně jsou ti samí lidé často považováni za "zvířetomily" a ještě dostávají za svou činnost peníze. Důkaz o tom, že Česká republika je někdy opravdový Absurdistán, přinesla Naďa Vávrová ve článku Když nejde o záchranu zvířat… 

Dvě kočky jsou v pořádku, ale co když jich je třeba padesát?

Vše, co jste kdy chtěli vědět o pivě, ale báli jste se zeptat...

Jsou lepší malé lokální pivovary nebo zavedené značky? Kolik litrů piva na osobu průměrný Čech vypije? A kdo je jeho největší konkurent? Pro pivní národ jsme na ČtiDoma připravili pivní seriál. V prvním dílu mapuje redaktorka Kateřina Pavlíčková současnou situaci kolem českého pivovarnictví a přináší zajímavé odpovědi. Více ve článku Malé pivovary rostou jak houby po dešti, velké vyváží o sto šest.

Obsluha v bavorském stylu

Revoluční zjištění: Příliš mnoho pohybu škodí

Míjíte fitness centra. V televizi na vás útočí vysportovaní herci a herečky. Jakmile přijde reklamní pauza, snaží se do vás nacpat veškeré dostupné doplňky stravy. Chodíte do práce, živíte rodinu a večer strávíte u televize s vychlazenou dvanáctkou, přičemž na cvičení nemáte ani pomyšlení. Nezoufejte! Jana Hrabáková vám ve svém článku vysvětlí, proč byste to ani s pohybem neměli přehánět. Více ve článku Pro línější: Nenuťte se do aktivity, když se vám nechce.

Odpočinek tělo prostě potřebuje