Čelákovice budou udílet Výroční ceny, dříve ji dostalo i "Wintonovo dítě"

Výroční cenu letos získá čelákovický farář...
  |  

Dnes ve svátek 28. října budou v Čelákovicích udílet Výroční ceny. Ceny již byly uděleny v létě, nyní je starosta města slavnostně předá.

Slavnostní večer na svátek 28. října

Slavnostní večer proběhne v čelákovickém kulturním domě. Začíná se v 19 hodin a kromě předání cen zahraje také Spirituál Kvintet. Vstupné činí 150 korun a výtěžek půjde na charitativní účely. Ceny se udílejí již několik let: „Ceny se udílejí od roku 2011 a kandidáty mohou navrhovat občané města,“ informoval zástupce serveru Ctidoma.cz starosta Čelákovic Josef Pátek.

 

Farář cenu získal za desetiletí ve službě

A kdo letos hlavní cenu získá: „Letos jsem vybrali pana faráře Richarda Scheucha za jeho činnost v úřadu faráře, ve kterém je činný již 42 let,“ dozvěděli jsme se od Josefa Pátka. Letos byli ještě navrženi doc. Ph.Dr. Jaroslav Kašpar, CSc., PaedDr. Vilibald Knob a Jaroslav Špaček. Loni cena udělena nebyla, předloni ji získala Věra Gissingová-Diamantová, česko – britská překladatelka a spisovatelka a také jedno ze zachráněných Wintonových dětí. V roce 2012 město udělilo cenu hudebníkovi Bohumíru Hanžlíkovi.  

 

Přečtete si, jak v Čelákovicích řeší problémy s pořádkem a také, jak zde funguje Okrasný spolek čelákovický.

 

Informovali jsme vás o tom, že je čas na výsadbu stromů, v článku najdete také prosbu čelákovického spolku na to, zda nemáte volné místo pro výsadbu stromů.